Сьогодні мешканці районів ПМЗ, ПЗТО і Новий зібралися на мітинг. Мешканці районів вважають, що за планованою реорганізацією спеціалізованої медико-санітарної частини №7 приховується її закриття. Захід зібрав близько 2 тис. городян. Натовп на годину перекрив рух на республіканській трасі, яка проходить через Павлоград і має міжнародне значення.
Акція протесту розпочалася о 12 годині на зупинці біля храму Пресвятої Богородиці.
На мітингу чергували правоохоронці та карета «швидкої допомоги».
До протестувальників приїхав міський голова Іван Метелиця, головні лікарі медичних закладів Павлограда, начальник відділу охорони здоров’я Павлограда Ольга Герасименко, в.о. директора департаменту охорони здоров’я обласної держадміністрації Ігор Македонський та інші. Вони намагалися пояснити жителям мікрорайону, що лікарню залишать, але у вигляді двох амбулаторій.
Читайте за темою: На базі медико-санітарних частин планують створити три амбулаторії
Мітингуючі, серед яких було багато медичних працівників СМСЧ №7, закликали людей йти до БК «Машинобудівників», тому що там встановили мікрофон і була можливість вислухати пропозиції людей і представників медзакладів.
Як тільки натовп підійшов до мікрорайону ПМЗ частина людей вийшла на трасу, на годину паралізувавши рух автомобілів.
«Ми не очікували, що люди вийдуть на трасу так масово, планувалося, що декілька десятків людей на 5-10 хвилин просто пройдуть взад-вперед, продемонструвавши серйозність наших намірів…», — пояснює Наталя Степанська, житель мікрорайону, який обслуговує СМСЧ №7, один із організаторів мітингу.
Біля БК «Машинобудівників» розпочалося обговорення проблеми у формі «відкритого мікрофону».
«Лікарня існує вже 43 роки. Вона обслуговує більше 24 тис. павлоградців. На обліку в СМСЧ №7 стоїть 950 діабетиків. Лікарню будували наші батьки, коли працював завод. Зараз завод працює не в тих об’ємах, але люди на ньому втратили здоров’я! Якщо закривати лікарні, то до приміщення прийдуть вандали і розграбують його!», — нарікають жителі мікрорайонів.
Перед мітингарями виступила Ольга Герасименко, начальник відділу охорони здоров’я Павлограда, яка пояснила:
«Держава виділила лише 25% від необхідної суми на фінансування медико-санітарних частин. Ще 30 мільйонів знайшов міський бюджет, забравши їх з таких галузей як освіта, комунальне господарство, тощо. Але ще 35 млн не вистачає. Ми не зможемо утримувати ці лікарні в повному обсязі, потрібна реорганізація. В амбулаторіях, які ми пропонуємо створити на базі медико-санітарних частин, будуть ті ж лікарі, до яких ви вже звикли! Можливо, в понеділок гроші на утримання цих лікарень виділить Верховна Рада, тоді все залишиться, як було», — сказала мітингарям Ольга Герасименко.
Обговорення тривали півтори години.
Мітинг завершився затвердженням резолюції, в якій павлоградці висунули такі вимоги: збереження усіх відділень СМСЧ №7; залишити в штатному розкладі усіх вузьких медичних спеціалістів; не закривати стоматологічну поліклініку, шкільні стоматкабінети, бактеріологічну лабораторію, жіночу консультацію, відділення швидкої медичної допомоги медсанчастини; повністю змінити склад комісії при міськвиконкомі, яка займається питанням реорганізації спеціалізованих медико-санітарних частин.
Читайте за темою: У Павлограді на мітингу стріляли