Чи будуть в Україні вихідні на Новий рік та Різдво?

3137

У мирний час взимку були довгі святкові вихідні, канікули. В цьому році Україна вже майже рік провела в умовах воєнного стану, то, якщо він буде продовжений, додаткових вихідних не буде.

1 січня 2023 року припадає на неділю, а Різдво (7 січня) — на суботу. В статті 73 Кодексу України «Про працю» йдеться, що якщо великі державні чи релігійні свята припадають на вихідний день, то наступний після них понеділок також вихідний. Тобто, 2 та 9 січня 2023 року мали бути вихідними днями.

Але через воєнний стан, який запроваджений від 24 лютого, додаткові вихідні були скасовані. Наразі в Україні вже тричі було подовжено воєнний стан. Останній, третій раз, його пролонгували до 21 листопада 2022 року.

Якщо в країні триватиме війна, воєнний стан буде знову подовжено. В цьому випадку додаткових вихідних у січні 2023 року — на Новий рік та Різдво — не буде.

Звісно, ці нормативи стосуються працівників державних підприємств та установ, а ось керівники приватних компаній можуть встановлювати свої графіки відпочинку й роботи персоналу.