Захисника з Павлограда протезували у США

1079

30-річний захисник з Павлограда Сергій Лукер’євас повернувся в Україну після протезування у Вашингтоні. Разом з іншим військовим він став учасником програми «Протезування за кордоном» від фонду Future For Ukraine. Програма фінансується компанією Pfizer, яка виділила 1 млн доларів.

Сергій Лукер’євас отримав поранення влітку 2023 року, перебуваючи на позиціях у районі Роботиного, Запорізька область. Ворог обстрілював позиції українських захисників із мінометів. Перед виїздом на передову Сергій Лукер’євас ​​планував зробити пропозицію дівчині, з якою вже давно перебуває у цивільному шлюбі. Проте терміновий виклик та подальше поранення зруйнували ці плани… Побратими одразу надали першу медичну допомогу Сергію, після чого його евакуювали до найближчого шпиталю. Проте правої ноги зберегти не вдалося.

Фахівці Медичного центру ортопедії та протезування у Вашингтоні розробили високотехнологічні протези, за допомогою яких чоловіки зможуть повернутись до повноцінного життя.

До Сполучених Штатів українські захисники прилетіли 12 листопада. Вже в аеропорту їх тепло зустріли представники української діаспори, яку всю подальшу поїздку створювали для Вадима та Сергія домашній затишок.

У США Вадим та Сергій провели п’ять насичених тижнів та встигли отримати не лише сучасні протези, а й познайомитися з Послом України в США Оксаною Маркаровою, зустрітися з гостями заходу US Chamber of Commerce, відвідати Українську православну церкву святого Андрія у Меріленді, помандрувати та підготуватися до різдвяних свят.