Сьогодні у Центрі української культури (БК ім. Гагаріна) пройшло святкування обрядового Свята Івана Купала, яка бере своє коріння ще з дохристиянських часів.
В цьому році гуляння пройшли у приміщенні і носили «камерний» характер, причиною чому стала нещодавня загибель нашого земляка у зоні АТО.
Участь у заході взяли обрядовий театр «Вертеп Марії», танцювальний театр «Форточка», вокальний ансамбль «Горлиця», солісти ромського ансамблю «Чергеня».
Молоді дівчата та хлопці розігрували на сцені моменти із життя української молоді, яка масово гуляла на Івана Купала ще століття тому.
До сцени винесли один з символів свята — опудало Купало, слов’янський міфологічний персонаж, пов’язаний зі святкуванням літнього сонцестояння.
Сьогодні ввечері обрядові гуляння також проходитимуть на березі ріки Оріль у селі Сорочино Петриківського району.
Довідка:
За звичаями у це день розкладається велике вогнище, через яке стрибають дівчата і хлопці поодинці або в парі. Купальське вогнище згідно з переказами має велику міфічну силу. Через купальське вогнище стрибають усі, проходячи так своєрідний ритуал очищення. Після втоплення Купала дівчата тікають від хлопців до води, щоб ворожити. Вони дістають свічки, запалюють їх і, прилаштувавши до своїх вінків, пускають на воду. Згідно з народним повір’ям, якщо вінок пливе добре й гарно горить свічка, то дівчина вийде заміж, а якщо він крутиться на місці, — то ще дівуватиме, а як потоне — заміж не вийде взагалі.