Мінприроди готує податок на сміття: для чого

619

Мінприроди спільно з Міністерством фінансів та Державною податковою службою розробляють законопроєкт, яким запроваджується податок на сміття.

Про це розповіла заступниця міністра Вікторія Киреєва.

За її словами, законопроєкт запроваджує екологічний податок на захоронення відходів, що матиме різні коефіцієнти, і зробить захоронення невигідним.

«Зараз наша задача – щоб захоронення стало невигідним. А перероблення, навпаки, приносила заробіток та інвестиції», — сказала заступниця міністра.

Фото: сайт Мінприроди

Головна ідея така: хочемо платити менший податок — починаємо сортувати.

«Коли з’явиться ринок сортування, попит і пропозиція, тоді все це почне розвиватися. Це буде нова сфера розвитку і виготовлення певної продукції з вторинної сировини», — розповіла представниця Мінприроди.

Додатково будуть і певні надходження до державного та місцевих бюджетів. І органи місцевого самоврядування якраз зможуть, за рахунок екологічних коштів, облаштовувати місця для збору цього сміття.

За словами заступниці міністра, найбільше сміття — це упаковка. Пластикові пляшки, папір, обгортки, скляні та алюмінієві банки.

«Відповідно до цього закону, кожен виробник повинен буде зібрати певну кількість своєї продукції й переробити. А якщо цього не зробить, то сплачуватиме великі штрафи. Тому, наприклад, підприємства, які виготовляють напої, будуть зацікавлені їх зібрати. І вони задіюватимуть інші механізми для залучення людей до здачі цих відходів», — додала Вікторія Киреєва.

Буде створена нова фінансова система поводження з відходами в Україні.

«Вона працює в Європі. В Японії вона вже має 30 рівнів сортування. Ми будемо починати з кількох видів відходів. Потім перейдемо на батарейки, електронне обладнання, шини, мастила і, навіть, утилізацію автотранспортних засобів», — розповіла заступниця міністра.