МВС формує штурмові бригади «Гвардія наступу»: як долучитися

771

В Україні Міністерство внутрішніх справ створює штурмові бригади, до яких можуть вступати добровольці. Бригади націлені саме на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України.

Про це заявив в.о. міністра внутрішніх справ Ігор Клименко.

«Рішення створити штурмові бригади було прийнято нашими працівниками, які мають достатньо люті, щоб бити ворога. Багато наших військовослужбовців, які боронили і боронять нашу країну, вийшли з ініціативою набрати людей в такі підрозділи. Тому було прийнято рішення, що всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну, об’єднати в такі бригади», — сказав Ігор Клименко.

Основу цих підрозділів будуть складати діючі поліцейські, прикордонники, нацгвардійці. 

«В першу чергу – це люди, які пройшли горнило 2014-2015 років, частина яких воювала вже і в 2022 році. Частина з них поранена. Підрозділи будуть складатися виключно з добровольців, якими рухає патріотизм», — зазначив Ігор Клименко.

За його словами, людина яка хоче приєднатися до «Гвардії наступу», може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua. Можна обрати бригаду: чи це бригада Нацполіції «Лють», чи бригади Держприкордонслужби «Сталевий кордон» чи шість бригад Нацгвардії.

Або інші варіанти, як записатися: є телефон гарячої лінії 0800 010 00 20 або через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП, перелік є на сайті). У Павлограді заяви приймають у ЦНАПі: вул. Шевченка, 132.

«Записатися можна онлайн, заповнивши анкету і протягом години передзвонить оператор і проконсультує, у який рекрутинговий пункт прийти, їх по Україні вже більше 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти в найближчий такий пункт. Також кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест. Після успішного проходження він зараховується в ту бригаду, яку він вибрав», — сказав Клименко.

Для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги, які є для військовослужбовців та поліцейських.

«Військові можуть піти на контракт або по мобілізації, це стосується Держприкордонслужби та Нацгвардії. Всі пільги та соціальні гарантії зберігаються, крім того, ми пропонуємо достойну зарплату. Також ми пропонуємо можливість отримати професію в навчальних закладах МВС. І, звичайно, кожен буде мати змогу утилізувати ворога», — сказав Ігор Клименко.

Він пообіцяв, що бригади матимуть якісних командирів з бойовим досвідом, які берегтимуть особовий склад.