Павлоградці заговорили про перейменування вулиць і будинків культури

264

Вчора Верховна рада прийняла законопроект «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

До символіки комуністичного тоталітарного режиму депутати віднесли назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, вулиць, провулків, проспектів, площ, майданів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів, підприємств, установ, організацій, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії.

У перелік потрапили назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії, річницями Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України. Виняток становлять назви, які пов’язані з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української культури.

У ст. 26 законопроекті вказано, що має розпочатися процедура перейменування. У разі, коли таке рішення не приймається місцевою радою, воно приймається сільським, селищним, міським головою або головою облдержадміністрації. У соціальних мережах активісти вже розпочали обговорення.

«В цю п’ятницю та суботу на вулицях буде багато народу! Пропоную свідомим громадянам вийти з зошитом та олівцем і зробити опитування, на предмет нових назв», — пише павлоградець Юрій Сусоров.

У коментарях вже пропонують перейменувати вул. Свердлова, надати вулицям імена Ганни Світличної, Валер’яна Підмогильного, Януша Корчака.

Кілька місяців тому члени ГО «Чесна країна» зверталися до павлоградського депутата з пропозицією перейменування Будинку культури ім. Ю. Гагаріна у Центр української культури.

Деякі з користувачів соцмереж зауважують, що «від перейменування жити краще не стане».

Свою думку з цього приводу висловив у Фейсбуці і нардеп з Дніпропетровщини Борис Філатов:

«Ці питання задають не тільки люди старшого покоління, а й зовсім молоді — тридцятирічні, але безнадійно заражені вірусом «совка» і ковбаси за 2-20. Їм невідомо, що відновлення історичної справедливості та данину пам’яті мільйонам заморених голодом і розстріляних у таборах — це не «нісенітниця».

Згідно з цим законопроектом, нові назви мають отримати міста Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Орджинікідзе, Кіровоград, Дніпропетровська та Кіровоградська області. Так вважає сайт society.lb.ua.

Більше детально процедуру перейменування областей розкрив на своїй сторінці у соціальній мережі заступник голови ЦВК Андрій Магера:

«Дніпропетровська і Кіровоградська області зазначені в переліку адміністративно-територіальних одиниць субнаціонального рівня в частині другій статті 133 Основного Закону України. Оскільки вказана норма міститься в розділі ІХ Конституціі України, то для цього необхідно приймати закон про внесення змін до Конституціі України».

Також законопроект має ініціювати Президент України або не менш як 150 нардепів, Конституційний Суд України має здійснити перевірку законопроекту і лише після цього його мають схвалити не менш як 226 народних депутатів України.

Безымянный

Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!