Клуб «Аллегро»: «Павлоград — танцювальне місто!»

1077

У Павлограді діє з десяток танцювальних секцій і гуртків, але є серед них свої зірки. Одна з них — зразковий танцювально-спортивний клуб «Аллегро», засновниками якого стали молоді та амбіціозні павлоградці — Євген Бондаренко та Надія Арутюнова. Танцювальна зала «Аллегро» у будинку культури ім. Ю. Гагаріна буквально заставлена нагородами — кубками, медалями, дипломами міжнародних фестивалів. З ранку до вечора тут проходять репетиції і тренування. Щонеділі один із керівників їздить до Тернівки — там вже багато років успішно діє філія «Аллегро». В чому секрет успіху танцюристів, Павлоград.dp.ua запитав у засновників і тренерів клубу.

Павлоград.dp.ua: Розкажіть, будь-ласка, історію створення спортивно-танцювального клубу «Аллегро».

Євген Бондаренко: Ми працюємо з Надією вже більше 10 років. Спочатку існувала невелика секція танців у спортивному комплексі «Центр», але поступово до нас приходило все більше учнів, і зараз ми займаємо велику залу БК ім. Ю. Гагаріна та працюємо як клуб міського культурно-дозвільного центру «МИР».

Надія Арутюнова: Приблизно у 2004 році я запросила Женю допомагати мені викладати танці у студії при СОК «Центр». Я знала, що він професійно займається бальними танцями — розвивається, відвідує семінари, їздить зі своєю партнеркою на конкурси.

Євген Бондаренко: Так, я з дитинства займався танцями у школі танцю Турбіних, а Надя навчилася бальним танцям у зразковому ансамблі бального танцю «Грація» у Будинку творчості дітей та юнацтва.

Павлоград.dp.ua: Звідки ця назва —  «танцювально-спортивний клуб «Аллегро»?

Євген Бондаренко: «Аллегро» значить «швидкий». Швидкий розвиток, швидкий ритм, переходи у музиці. Слово «спортивний» у назві клубу є через те, що з 2009 року бальні танці вважаються спортивними, їх навіть планували включити до олімпійської програми.

Крім танців, професійний танцюрист має займатися гімнастикою, відвідувати басейн, тренажерний зал. Для любительського рівня достатньо 3-4 рази на тиждень займатися у танцювальному залі, професіонали ж задіяні 5-6 днів на тиждень.

В програму наших занять входять європейські (повільний вальс, віденський вальс, танго, фокстрот, квікстеп) та латино-американські (ча-ча-ча, самба, румба, пасадобль, джайв) бальні танці.

Павлоград.dp.ua: Скільки дітей зараз займається в «Аллегро»?

Надія Арутюнова: Зараз у клубі займається близько 150 дітей. Наймолодшим — по 3 роки. Моя донечка, якій 3,5 років, теж вже танцює.

Треба взяти до уваги, що ми працюємо і в Павлограді, і в Тернівці… До слова, діти у Тернівці дуже здібні і талановиті. Три тернівські танцювальні пари їздили рік тому на конкурс «Кубок Діснейленда» у Париж. Серед 28 пар з усього світу наші зайняли друге місце. Було дуже приємно, коли на вручені нагород підіймали жовто-блакитний прапор і лунав український гімн.

Євген Бондаренко: 24-25 січня дві пари з клубу «Аллегро» зайняли 2 місця на заганнях в Республіці Молдова.Поїздка за кордон — це дуже дорого, тому ми не можемо виїхати усім колективом, але хоча б деякі здібні діти мають змогу поїхати на міжнародні фестивалі. Ми намагаємося шукати спонсорів. Користуючись нагодою, хочемо подякувати компанії ДТЕК «Павлоградвугілля», міському голові м. Тернівка В. Тарелкіну, Народному депутату Верховної ради А. Мартовицькому, міському відділу культури за те, що неодноразово допомагали нам показати наше мистецтво на міжнародних конкурсах.

Читайте за темою: Танцюристи «Аллегро» привезли з Молдови срібло та бронзу

jPqL4CbP0zQ

Надія Арутюнова: За роки існування нашого клубу були і перемоги, і програші. Було багато міжнародних конкурсів, чемпіонатів області, чемпіонатів України. Ми з Євгеном маємо статус суддів Української федерації спортивних танців. Завдяки нашим учням у нас є дві медалі від Федерації. Ними нагороджують, коли учні займають призові місця на чемпіонаті України з бальних танців.

Павлоград.dp.ua: У зв’язку з подіями в Україні багато дітей з Донецької і Луганської області переїхали в Павлоград. Чи є в «Аллегро» діти-переселенці?

Надія Арутюнова: Так,в «Аллегро» займається близько 10 дітей з зони АТО, Донецької та Луганської областей. Це дуже талановиті діти. Вони брали участь у нашому звітному концерті, що пройшов 28 грудня в МКДЦ «МИР». Коли на сцені танцювали під пісню «Опустела без тебя земля» (у нас є така постановка, у «військовому» стилі), то один із хлопців заплакав. Він сказав, що дуже сумує за домом… Звичайно, намагаємося цим дітям приділяти більше уваги.

Павлоград.dp.ua: У вашого клубу вже є випускники? Як склалася їх доля?

Євген Бондаренко: Так, в «Аллегро» вже було три випуски. Всі діти пов’язали своє життя з танцями. Деякі з них навчаються в Київському національному інституті культури і мистецтв. Один з випускників, Ваня Баклан, планує поїхати до родичів у Францію і відкрити там свій танцювальний клуб. Юрій Мазуренко відкрив свій клуб в Павлограді, на мікрорайоні ім. 40 років Жовня. Він назвав його «Надєжда», в честь свого тренера Надії Арутюнової.

Можна сказати одне: Павлоград — танцювальне місто!

JTm5pDt4NWY

OuvjR9X5DZc

T8NvIjpaBuw

Бесіду вела Таня Волкова

Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!