Десять порад як правильно харчуватися у Великий піст

391
Фото Главред

З 27 лютого розпочинається Великий піст — найголовніший і найбільш суворий з усіх християнських постів. Він триватиме до 15 квітня. Це час духовного і тілесного очищення.

Християни обмежують себе в харчуванні і не вживають їжу тваринного походження. На думку медиків, утримання від таких продуктів, як м’ясо, молоко, яйця, риба та ін., дозволяє очистити і омолодити організм.

Науковцями доведено, що за три місяці зими людина набирає близько 10% зайвої ваги, її організм накопичує шкідливі речовини. Споживаючи винятково рослинну їжу, багату на клітковину і пектини, з організму виводяться шкідливі речовини, накопичені за зиму.

Щоб не виснажити організм під час Великого посту треба дотримуватися декількох важливих правил:

1. Пісний раціон має обов’язково забезпечувати надходження необхідної кількості білка, тому варто їсти боби, капусту, сою, крупи, хліб грубого помелу;

2. Повноцінний раціон під час посту має складати не менше 2-2,5 тисяч кілокалорій на добу;

3. Потрібно вживати продукти рослинного походження: картоплю та вироби з неї, різноманітні супи та каші, консервовані й квашені овочі та салати, свіжі овочі та фрукти, узвари з шипшини та рослинних зборів, сухофруктів;

4. Підтримуйте свій організм протягом всього дня простими вуглеводами у вигляді соків і фруктів;

5. Звичні солодощі можна замінити медом, цукатами, фруктами;

6. Вживайте кунжут кожен день — він є джерелом кальцію;

7. Дотримуйтеся не трьох-, а п’ятиразового харчування. Це знизить стрес організму від переходу на відносно нове меню;

8. Необхідно пити не менше 1,5-2 літрів рідини на день і обов’язково включати в раціон перші страви, оскільки супи підтримують нормальні функції шлунково-кишкового тракту;

9. Максимально урізноманітніть свій раціон.

10. Виходячи з посту, поступово збільшуйте кількість вживання їжі. Краще за все, припинити їсти, коли ще лишається невеличке відчуття голоду.

Лікарі не радять дотримуватися Великого посту вагітним жінкам, годуючим матерям, дітям, хворим людям, які дотримуються спеціальної дієти. Священнослужителі наголошують, що у пості головне — духовне очищення.