
Державна податкова служба України розробляє низку заходів для врегулювання податкових питань, що стосуються мобілізованих підприємців та ветеранів. Про це повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко на своїй сторінці у Facebook.
Під час аради з територіальними управліннями Кравченко наголосив, що вже напрацьовуються законодавчі ініціативи, а в регіонах створюватимуться спеціальні робочі групи, які надаватимуть консультації.
За його словами, під час зустрічі з представниками бізнесу на Хмельниччині ветеран звернув увагу на проблему мобілізованих ФОП. Підприємці першої та другої груп зобов’язані щомісяця авансом сплачувати єдиний податок і військовий збір. Якщо не подати заяву про неможливість виконання податкових зобов’язань, автоматично виникає заборгованість. Під час служби зробити це вчасно часто неможливо.
Наразі понад 3 тисячі мобілізованих ФОПів мають податкову заборгованість майже на 30 мільйонів гривень. Від сплати податків їх можуть звільнити, але лише за умови подання заяви впродовж 10 днів після демобілізації — а це вкрай складно реалізувати на практиці.
«Ми вже сформували конкретні кроки, аби підтримати тих, хто став на захист країни. Готуємо законодавчі зміни, щоб продовжити строки подання заяв. Найближчим часом передамо ці пропозиції до Мінфіну, а також ініціюємо угоду з Міноборони для отримання актуальної інформації про мобілізованих підприємців», — зазначив Кравченко.
Вже передано до регіонів списки ФОПів, які, ймовірно, не можуть виконувати податкові зобов’язання — кожна ситуація розглядатиметься окремо. Протягом квітня підприємці та їхні близькі отримають всю необхідну інформацію щодо уникнення податкових санкцій. Актуальні роз’яснення будуть розміщені в Центрах обслуговування платників, а також у ЦНАПах, громадах, ТЦК та військових адміністраціях.