У павлоградця незвичне хобі: що він колекціонує

986

Павлоградець Іван Новіков колекціонує кришечки (кроненпробки) від пива. Зараз в його колекції близько 500 кришок з різних країн світу, а ще 600-700 ― «обмінний фонд».

«Десь у 2010-2011 році мені дуже подобалося пиво, я міг розрізняти до 20 сортів на смак.Почав збирати кришечки. Потім я зовсім відмовився від алкоголю, збір кришечок зупинився. Але війна дала неочікуваний поштовх ― люди, що роз’їхалися за кордон, почали привозити мені звідти кришки», ― розповів Іван Новіков.

Кілька кришок з Іспанії він вважає найцікавішими, зі зворотної сторони там портрети дівчат. Можливо, з цим пивом проходила якась акція.

«Багато в мене кришок і з України… Сумно дивитися на кришки заводів «Сармат», Мелітопольського заводу. До 20 різновидів у мене кришок «Львівського», ― розповідає Іван. Нещодавно він  розсортував і розмістив свою колекцію на стенди.

У нього досить цікава професія ― інженер з порозуміння, спеціаліст кризових ситуацій. Він проводить тренінги, семінари, заняття з трансформаційного малювання, виготовляє скульптури.

Довідка Павлоград.dp.ua:

Таке хобі називається «кепсофілія» ― колекціонування пробок від напоїв.