Рівень виробничого травматизму в Павлограді у цьому році зменшився на 42% у порівнянні із минулим роком.
Цьогоріч на підприємствах міста сталось 8 випадків виробничого травматизму. За аналогічний період минулого року травмувалось 14 чоловік. Смертельних випадків, без врахування ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля», на підприємствах міста не було.
Найбільш травмонебезпечною залишається вуглевидобувна галузь. Про це повідомляють у відділі трудових відносин та умов праці Павлоградського міськвиконкому.
Травми на підприємствах стаються як за вини самих робітників, так і за вини тих, хто має контролювати виконання правил техніки безпеки.
Найчастіше люди травмуються через нехтування правилами особистої безпеки, порушення трудової дисципліни, невиконання вимог інструкцій по охороні праці, відсутності обов’язкового навчання по охороні праці та постійного контролю зі сторони посадових осіб за безпечним проведенням робіт.
Щодо приватних підприємств, то тут порушення правил техніки безпеки та соціальних гарантій мають масовий характер. Нерідко роботодавці приховують нещасні випадки на виробництві, не дотримуються тривалості робочого дня, відпочинку, ухиляються від виплат за шкоду від нещасних випадків.
У відділі охорони праці відзначають, що позитивні результати дає проведення щорічного огляду-конкурсу стану охорони праці на підприємствах міста. При підготовці до конкурсу чимало підприємств значно покращують умови праці своїх робітників.
Згідно Закону України «Про охорону праці», витрати на охорону праці для всіх підприємств незалежно від форм власності повинні складати не менше 0,5% від фонду оплат праці.