Для боротьби зі стихійною торгівлею в місті створено спеціальну робочу групу, до складу якої увійшли працівники міліції, спеціалісти інспекції з благоустрою, спеціалісти відділу розвитку споживчого ринку та підприємництва Павлоградської міськради, санепідеміологи та представники ветеринарної медицини.
Відповідальними за ліквідацію стихійної торгівлі в місті є працівники відділу міліції та спеціалісти інспекції з благоустрою території м.Павлоград.
За повідомленням відділу розвитку споживчого ринку та підприємництва Павлоградської міської ради, на сьогоднішній день уже затверджено заходи щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі в місті, а також графік проведення щоденних рейдів.
Розміри адміністративних штрафів, за порушення правил благоустрою відповідно до.ст.152 КпАП становлять від 340 до 1700 гривень.
В 2014 році вже складено 49 адміністративних протоколів. Сума штрафів склала понад 21000 грн. Окрім того, під час проведення рейдів проводиться конфіскація товару.
Люди ж , котрі торгують продуктами харчування не в офіційних місцях продажу пояснюють своє небажання реалізовувати продукцію на ринках різними причинами – платнею за місце на ринку, зручністю стихійного місця продажу, швидшою реалізацією товару. Покупці ж такого товару кажуть, що їм зручно повертаючись із роботи придбати овочі чи фрукти, бо це їм по дорозі, близько біля дому, нижча ціна, свіжий товар і т.п. А, як відомо, допоки є попит, буде і торгівля.
Лікарі ж попереджають, що купувати продукти харчування на стихійних місцях продажу небезпечно для здоров’я. Адже така продукція не проходить лабораторних досліджень.