Безплатний хостинг: ризики та недоліки, про які варто знати

73

Безплатний хостинг це можливість розмістити сайт на сервері без оплати за таку віртуальну оренду. Найчастіше цією послугою користуються приватні особи для створення власних ресурсів. Відсутність оплати приваблює можливістю суттєво зекономити, особливо, якщо бюджет проєкту обмежений. Але варто знати про те, чому краще вибрати платний хостинг, ніж його безплатну альтернативу.

Недоліки безплатного хостингу

Можливість розмістити сайт безплатно тільки на перший погляд видається вигідним рішенням. Як і будь-який сервіс без оплати, він має підводні камені, здатні суттєво знизити якість створеного ресурсу:

  1. Низька швидкість сайту — він завантажується повільно, адже провайдери на одному сервері розміщують чимало ресурсів. Через це вони не можуть працювати швидко.
  2. Неякісна адреса — вона може сказати користувачам багато, але це неможливо на безплатній платформі. Сайти тут отримують назву, у якій є частина імені провайдера. Це може заплутати клієнта, а також негативно позначитись на репутації компанії: якщо вона не готова платити за роботу сайту, то чи можна сприймати її серйозно?
  3. Закритий доступ до даних – якщо згодом потрібно буде перенести ресурс на інший сервер, це доведеться робити вручну. Автоматично зробити це неможливо.
  4. Чужа реклама — на сайті будуть знаходитись банери зі сторонньою інформацією про послуги та товари. Нерідко вони закривають собою основним зміст сторінки.
  5. Обмеження по дизайну, трафіку, кількості сторінок — якщо є потреба створити великий сайт, який би відповідав дизайн-коду бренду, то на безплатному ресурсі зробити це неможливо.

Безплатний хостинг насправді може виявитись платним. Доведеться заплатити, щоб отримати розширений функціонал для більшої зручності роботи. Також безплатним може бути пробний період, після чого доведеться платити. Додаткові кошти можуть стягувати за електронну пошту, хостинг зображень.

Ризики, яких краще уникнути

Безплатні хостинги не гарантують безпеку сайту — він є вразливим до злому. Після нього відновити дані не можна, бо вони є закритими. «Підставити» може й сам провайдер, якщо вирішить припинити діяльність. Тоді сайт просто закриють — зазвичай попередження про цю «можливість» можна знайти в договорі про умови використання.

Якісна послуга коштує грошей, адже вимагає роботи цілої команди спеціалістів, чимало часу та зусиль. Краще звернутись до професіоналів, які гарантують результативність своєї роботи. Наприклад, компанія QHost пропонує реєстрацію сайту і цілодобову техпідтримку – у разі виникнення проблем, можна звернутись до спеціалістів. Безплатні сервіси таких послуг не надають.