Скільки потрібно зберігати квитанції про cплату комунальних послуг?

1323
Фото з відкритих джерел

Часто павлоградці зберігають старі квитанції про оплату води, газу, світла та інших послуг, адже суперечки з постачальниками можуть виникнути у будь-кого з користувачів послуг. У такій ситуації наявність паперових чи електронних квитанцій стане аргументованим доказом вашої правоти. Про це пише сайт «ТСН».

Квитанції потрібно зберігати, тому що:

  • у разі збою в системі зберігання даних відомості можуть бути загублені, а потім відновлені некоректно або не повністю,
  • може бути плутанина в платежах, викликана зміною тарифів або іншими обставинами,
  • трапляються помилки та несумлінність співробітників.

Скільки років зберігати квитанції?

Жоден нормативний акт не вказує, як довго потрібно зберігати квитанції з відміткою або чеком про оплату послуг ЖКГ, тому в такому разі користуються законом про термін давності позовної заяви. Згідно з ним, позовна давність щодо подібних спорів закінчується через 3 роки від моменту виникнення проблемної ситуації.

Компанії намагаються йти на різномнітні хитрощі, щоб розширити строки позовної давності. Це відбувається вкрай рідко, тільки у разі виникнення реальних форсмажорних обставин. Тому досвідчені юристи радять зберігати оплачені квитанції протягом 5 років.

Квитанції платежів, зроблені через Інтернет, можуть  зберігатися в електронному форматі. Потрібно мати на увазі, що надруковані квитанції без справжніх печаток організації можуть не прийматися в судових органах як доказ. Тому надійніше буде попросити співробітників банку через який проводився платіж, видати повноцінну квитанцію з печатками та датами. В електронних архівах банків зберігаються всі платежі, коли-небудь зроблені клієнтами. Клієнт має право зробити запит щодо детальної виписки за кілька місяців або за довший період. Зробити це можна і в особистому кабінеті на сайті банку.