Представникам бізнесу дозволять виїжджати за кордон: коли і на який термін

318
Фото: Державна прикордонна служба України

Кабмін ухвалив рішення дозволити представникам українського бізнесу, які офіційно виплачують зарплату і не мають заборгованості з податків та зборів, виїжджати за кордон. Відповідне рішення набуде чинності від 1 вересня.

Про це повідомила Юлія Свириденко – перша віце-прем’єрка – міністерка економіки, передає «ТСН».

За її словами, це необхідно, щоб працівники мали змогу брати участь у міжнародних заходах, підписувати ділові контракти та повертатись до України для того, щоб розвивати свій бізнес.

«З 1 вересня бізнес, який сплачує офіційно зарплату, який не має заборгованостей по податках та зборах перед бюджетом, у якого середня зарплата – не менше 20 тисяч гривень, 10% штатної чисельності (але не більше 10 людей) матимуть змогу виїжджати за заявкою роботодавця», – заявила Свириденко.

Вона додала, що термін, на який можна буде залишити Україну, становить до 7 днів включно. Щоб виїхати за кордон, потрібно буде подати заявку на порталі «Дія».

Скористатися послугою зможуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи.

 «Підготуйтесь до старту єВідрядження: подайте податкову звітність, сплатіть єдиний соціальний внесок, за сім днів до відрядження внесіть 200 тисяч гривень на рахунок Ощадбанку. Важливо, щоб середня зарплата в компанії була не менше 20 тисяч гривень. Одночасно відправити у відрядження підприємство зможе не більше 10% співробітників», — написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.