Хто контролює «батьківські гроші» у школах?

268

До редакції Незалежого регіонального порталу Павлоград.dp.ua надійшло повідомлення від батьків учнів Павлоградської ЗШ №1. Батьки стверджують, що кожного місяця вони змушені здавати 15 грн у фонд школи і 5 грн на охорону, у щоденнику з’являються записи-нагадування, що треба здати 40 грн на потреби кабінету інформатики (див. фото). Павлоград.dp.ua спробував розібратися у складних механізмах шкільної благочинності. 

Читайте за темою: Шкільні «побори» хочуть легалізувати?

«Ми не проти допомагати школі, але всьому є своя межа! Якби ці кошти йшли через офіційні рахунки школи… Вчителі кажуть дітям, що вони не будуть атестовані з інформатики, та повинні приходити зі своїм ноутбуком чи планшетом, якщо не здадуть кошти на кабінет інформатики», — жаліються батьки.

За інформацією офіційного сайту школи, в ній навчається 1107 учнів. Якщо припустити, що всі учні, окрім молодшої школи, здають по 40 гривень, то можна зібрати суму у 35 тис. грн. Вчителі школи розповідають, що у кабінеті інформатики діти мають можливість роздрукувати потрібні тексти, а обладнання кабінету потребує постійного ремонту.

«Особисто я таку цифру чую вперше. Ми збираємо 15 грн на місяць, ця сума погоджена з батьківським комітетом і поступає на офіційний розрахунковий рахунок школи. Гроші збирають класні керівники і передають адміністрації. Гроші на кабінет інформатики збирають окремо, класні керівники до них відношення не мають», — коментує вчитель, класний керівник старшого класу ЗШ №1.

Директор школи, Віктор Галух, на запитання Павлоград.dp.ua про шкільні побори, відповів, що адміністрація школи до батьківських грошей відношення не має:

«Це ініціатива батьків — здавати кошти на фонд школи. Раз на три місяці батьківський комітет звітує, що було зроблено на ці кошти. Вчителям заборонено торкатися батьківських грошей! Я розберуся з цим питанням».

Павлоград.dp.ua провів опитування у соціальних мережах на тему «Чи здаєте ви кошти в школу?». Участь у ньому взяли майже 200 людей. Значна більшість відповіла, що здає під тиском вчителів, 25 людей здають кошти добровільно. Лише 13 чоловік натиснули кнопку «Ні», і 4 — «Ні, хоч і змушують» (див. фото).

Тобто, майже 80% павлоградців примусово здають кошти на різноманітні шкільні фонди, часто навіть не контролюючи, куди йдуть фінансові потоки.

CAM00353

CAM00352

CAM00351

CAM00350

CAM00346

Безымянный

 
На головному фото — «Кадр з комедійного телесеріалу «Наша Russia»
 

Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!