У Генштабі підтвердили заборону виїзду військовозобов’язаних за межі місця проживання (ОНОВЛЕНО)

3013

Українці, які перебувають на обліку в терцентрах комплектування та соціальної підтримки не мають права залишати регіон проживання без спецдозволу. Він видається строком на 30 діб залежно від категорії військовозобов’язаного.

Про це повідомляють у Генштабі ЗСУ.

Норма Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

«З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю», — йдеться в повідомленні.

В Генштабі звернулися з проханням з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни.

Повідомлення Генштабу викликало бурхливу реакцію, в соцмережах люди пишуть, що таке рішення може викликати проблеми у людей, які працюють в інших регіонах, волонтерять і т.п. а також — черги у військоматах і «спокусу» для корупції.

Зараз журналісти чекають детальних роз’яснень.

Згодом з’явився офіційний коментар Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного:

«Шановні громадяни – призовники та військовозобов’язані!  Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі!  Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК.  Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося», — написав він.

Порядок надання дозволу за посиланням.

Щодо отримання дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів висловився Володимир Зеленський у зверненні 5 липня.

«Доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і головнокомандувачу ЗСУ завтра доповісти мені всі деталі стосовно рішення про затвердження порядку отримання якихось дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів … Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень».