На головну Новини Павлоградці зібрали найбільшу в Україні колекцію радянських годинників

Павлоградці зібрали найбільшу в Україні колекцію радянських годинників

Сьогодні у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка годинників «Музика життя». Всі годинники  (а їх на виставці 61) належать подружжю Ковригіних — молодих павлоградських підприємців, які не очікувано для себе стали відомими в Україні колекціонерами.

Читайте за темою: З 1 квітня у музеї працює виставка старовинних годинників «Музика життя»

«Хтось витрачає кошти на зовсім непотрібні речі — алкоголь, цигарки… Ми з дружиною Тетяною купуємо годинники. Вони завжди нагадують нам, що час — швидкоплинний, і треба проводити його з користю», — розповідає колекціонер Олег Ковригін.

Зараз у павлоградській колекції приблизно 115 годинників. Це настінні, камінні, підлогові годинники. Деякі з них знаходяться у майстра-годинникаря в ремонті. Ковригіни купляють старі радянські годинники та запчастини до них по всій країні. Деякі експонати їм привезли друзі.

«Якщо завод вже не випускає годинники, то через 15 років його продукція стає раритетом. У нас все помешкання заставлене та завішане годинниками. Але більшість з них ми не заводили, тому що дзвін курантів чути навіть у під’їзді», — пояснює колекціонер.

Найстарший та найцінніший експонат колекції зовсім не радянського виробництва — це німецький годинник 1896 року випуску марки «Le Roi a Paris» («король Парижа»).

На відкритті експозиції екскурсовод розповіла про історію появи годинника, про його «пращурів» — водяні, пісочні, вогняні, сонячні годинники. Виявляється, єдина країна світу, яка святкує «День годинника» — це Японія. Японці святкують цей день 10 червня. Розповідь екскурсовода повсякчас переривав мелодійний бій курантів.

20150401135302

«Ми не знали, що у нашому місті є така колекція! Багато цікавих фактів про експонати сьогодні не пролунало — ми бережемо їх для екскурсії», — прокоментувала директор музею Тетяна Ведмідь.

Колекціонери готові співпрацювати з мешканцями міста, які мають вдома старі годинники — Ви можете віддати їх у ремонт або продати в колекцію. Також є можливість придбати деякі годинники.

Нагадуємо, виставка працюватиме до 3 травня. Вартість білету для дітей, студентів, пенсіонерів — 5 грн. дорослих — 10 грн.

Довідки за телефоном 4-40-56, +38 (050) 967 27 24.

Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!

Exit mobile version