Начальник Західно-Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів Ірина Яремчук: 51% підприємців регіону обрали спрощену систему оподаткування

405

Павлоград.dp.ua: Ірино Василівно, поясніть, будь-ласка, які зміни відбулися у спрощеній системі оподаткування після податкової реформи?

Ірина Яремчук: Законом України від 28 грудня 2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» кількість груп платників єдиного податку зменшено з 6 до 4.

До першої групи включено підприємців, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню. Це платники, у яких обсяг доходу до 300 тис. грн на рік та відсутні наймані працівники.

Друга група — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, виготовлення або продажу товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Обсяг доходу у таких платників визначено у розмірі до 1,5 млн грн та кількість найманих працівників — до 10 осіб.

У третій групі працюватимуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи з обсягом доходу до 20 млн грн, при цьому кількість найманих працівників необмежена.

У четвертій групі перебуватимуть сільгоспвиробники, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75%. Кількість найманих працівників та обсяг доходу для них необмежені.

Павлоград.dp.ua: Чим приваблива  спрощена система оподаткування?

Ірина Яремчук: Ця система оподаткування значно простіша з точки зору ведення бухгалтерського обліку, хоча має низку обмежень.

Не дивлячись на це, спрощена система оподаткування добре підходить для малого бізнесу, що і забезпечує її популярність, особливо серед підприємців. Саме тому вона є оптимальною для відкриття власної справи і залишається найбільш затребуваною серед суб’єктів бізнесу. Зокрема, у Західно-Донбаському регіоні сьогодні нараховується 3653 приватних підприємців (фізичних осіб), які обрали спрощену систему, а це — 51% усіх підприємців регіону.

Кожен з цих людей працює та забезпечує свої родини, а багато з них також ще й надають роботу іншим громадянам. Підтримати їх, надати можливість працювати у стабільних умовах — головна мета всіх гілок влади, зокрема, державної фіскальної служби.

Павлоград.dp.ua: Розкажіть, будь ласка, про результати діяльності підприємців нашого регіону, які обрали спрощену систему оподаткування.

Ірина Яремчук: За перші два місяця 2015 року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили 5,2 млн грн єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 16%. У січні-лютому 2014 року від діяльності спрощенців бюджет отримав понад 4,5 млн. гривень.

Майже 70% сплаченої суми надійшло від фізичних осіб-підприємців. За вказаний період вони перерахували до бюджету 3,6 млн грн. Це на 0,6 млн грн більше відповідного періоду минулого року.

Юридичні особи у 2015 році сплатили 1,6 млн грн. Порівняно з січнем-лютим 2014 року ця сума зросла на 0,1 млн грн.

Павлоград.dp.ua: На Вашу думку, у чому полягає головне завдання податкової реформи?

Ірина Яремчук: Зараз податкова служба реорганізується, але змінюється не лише структура і назва. Головне — це поступове впровадження  нового пакету реформ, які повинні підтримати економіку України. Над ним працює багато фахівців, які коректують різні деталі, враховуючи думки представників бізнесу та громадськості.

З відкриттям Центрів обслуговування платників європейського рівня, процедура проведення платежів стала дійсно швидкою та зручною. Функціонують комфортні приміщення ЦОП, обладнані сучасною технікою. Відвідувачі можуть отримати цілий комплекс адміністративних та консультативних послуг від кваліфікованих спеціалістів. Створені умови допоможуть платникам свідомо, стабільно і вчасно сплачувати податки. Це сприятиме розвитку  територіальних громад.

Ми надалі готові підтримувати сумлінних підприємців, адже сьогодні тільки об’єднавши зусилля можна допомогти країні вийти з тяжкого економічного стану. Наше завдання — зменшити документообіг для підприємців, спростити і зробити зручними процедури реєстрації, сплати податків, складання звітності; впроваджувати нові технології, які дозволять обслуговувати платників дистанційно, щоб усунути корупційну складову, а також зменшити витрати часу на адміністрування податкових платежів.