В рамках святкування 201-річчя з дня народження Тараса Шевченко в «Українській світлиці» пройшов конкурс читців поезії Кобзаря «Слався, великий Кобзарю!». Відмінністю цьогорічного конкурсу стало використання сучасних технологій цифрової відеозйомки.
В цьому році заявки на участь у традиційному конкурсі читців могли подаватися у вигляді відеоробіт. Павлоградська молодь віком від 6 до 20 років надіслала 67 відеороликів. 12 з них було відібрано до фіналу.
Не забули організатори і про традиції — більше 20 дітей прочитало вірші зі сцени, «вживу».
Окрім поезії, згадали пісні Великого Кобзаря — хором заспівали «Реве та стогне Дніпр широкий». Як розповіли ведучі дійства (учасники фольклорно-обрядового театру «Вертеп Марії»), Шевченко дуже любив музику, а коли сам співав — слухачі плакали. В пам’ять про поета прозвучала його улюблена соната Бетховена.
В рамках конкурсу діти читали такі твори, як «Розрита могила», «Думка», «Ми в купочці колись росли…», «Маленькій Мар’яні», «Посвята Марку Вовчку», «Русалка», «Хіба самому написать…», уривки з поеми «Гайдамаки», «Княжна» та багато інших. Діти читали дуже виразно та емоційно, розуміючи, наскільки актуальна поезія Тараса Шевченка сьогодні.
Конкурсантів оцінювали за такими якостями, як виразне читання, акторська гра, естетичність. Переможців розподілили за трьома віковими номінаціями.
У цьогорічному конкурсі читців поезії Тараса Шевченка перемогли:
Перша вікова категорія (6-10 років)
І місце — Кириченко Арина (ЦПР ВВД)
ІІ місце — Сириця Ганна (НВК №2)
ІІІ місце — Конюшенко Олексій (ЗШ №20)
Друга вікова категорія (11-13 років)
І місце — Величко Оксана (ЗШ №6)
ІІ місце — Дячков Євген (ПМЛ)
ІІІ місце — Дмитрієва Джахнаві (ЦПР ВВД), Балицька Ганна (ЗШ №9)
Третя вікова категорія (14-20 років)
І місце — Санін Станіслав (ЗШ №1), Пирогов Денис (ЗШ №12)
ІІ місце — Котєнєва Марина (ЗШ №8), Шевченко Руслана (ЗШ №3)
Були відзначені колективи Медучилища, Палацу творчості дітей та юнацтва і технікуму.
Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!