Світ ляльок Оксани Трофимченко

322

Сьогодні відбулося відкриття виставки авторських ляльок Оксани Трофимченко. Експозиція відкрилася в центральній міській бібліотеці ім. Г. П. Світличної.

На виставці представлено 28 ляльок. Родзинкою колекції є композиція «Ніч», в якій присутня не лише лялька, а і ціле місто, яке лялька-Ніч накрила чорною вуаллю.

Оксана виявилася тендітною жінкою, флористом за фахом. Окрім захоплення квітами, Оксана опанувала рідкісну майстерність створення авторських ляльок. Вона розповіла Павлоград.dp.ua про своє хобі.

Павлоград.dp.ua: Коли Ви почали виготовляти авторські ляльки?

Оксана Трофимченко: У 2013 році я відвідала виставку кукол у Києві. Мене вразило розмаїття ляльок, жодна з них не була схожа на іншу, кожна — індивідуальність. Після цього мені захопилося зробити ляльку своїми руками.

Павлоград.dp.ua: Від чого ви відштовхуєтеся у створенні образу Ваших персонажів?

Оксана Трофимченко: Образ приходить сам. Буває, побачиш щось цікаве на вулиці, спілкуєшся з людьми… Народжуються ідеї. Який період у житті — такі виходять і ляльки.

Павлоград.dp.ua: Переважає жіночій образ. Ляльок-«чоловіків» дуже мало, і вони невеликі за розміром… З чим це пов’язано?

Оксана Трофимченко: Коли я починала робити ляльок, то спочатку це були чоловічі образи. Мені хотілося домогтися створення жіночого обличчя. Це дуже важко. Але мені вдалося.

P1280034

Павлоград.dp.ua: Що цікавіше робити — образ чи композицію, як Ваш витвір «Ніч»?

Оксана Трофимченко: Композицію, звичайно, цікавіше. В композиції «Ніч» є місто, ліхтарі. Міст… Все це заховано під вуаллю ночі.

Павлоград.dp.ua: Як створюється така лялька? Який матеріал, інструменти потрібні?

Оксана Трофимченко: Потрібна спеціальна полімерна глина або пластик. Деякі матеріали застигають самі, інші треба запікати при високій температурі. Інструменти, як не дивно, майстри ляльок використовують ті ж самі, що і стоматологи. Одяг та прикраси теж роблю сама — шию, в’яжу…

Павлоград.dp.ua: Скільки часу займає створення однієї ляльки?

Оксана Трофимченко: По-різному. Буває, три дні, якщо є натхнення. Якщо в голові вже готовий образ. А буває, що ти зробив ляльку, а вона не хоче вдягатися. Доводиться тимчасово відкласти її… На місяць, на два. Доки не прийде потрібний образ, або ти не зустрінеш дуже гарну тканину, в яку захочеться одягти цю незавершену ляльку.

Павлоград.dp.ua: Чи створюєте Ви ляльок на замовлення? Зараз модно мати ляльку, схожу на себе.

Оксана Трофимченко: Справа в тому, що я не вважаю себе професіоналом. Всьому я навчилася в ході ліплення, але треба ще додатково вчитися і вчитися.

За два роки, що я займаюся виготовленням авторської ляльки, я відвідала декілька майстер-класів в Києві та Дніпропетровську. Це таке мистецтво, якому важко навчитися через Інтернет. Треба обов’язково відвідувати уроки майстрів, тому що є нюанси, про які ви ніде не прочитаєте.

Створювати ляльку, схожу на конкретну людину — дуже важко. Треба спілкуватися з цією людиною, розуміти її.

Павлоград.dp.ua: Як Ваша родина ставиться до захоплення авторською лялькою?

Оксана Трофимченко: У мене два сина. Вони мене підтримують, допомагають, радять.

Павлоград.dp.ua: У кожного майстра є своя мрія. Яку ляльку мрієте зробити Ви?

Оксана Трофимченко: У мене є задумка однієї композиції. Вона матиме назву «Осінь». В ній буде руда лялька, листя… Це буде дуже гарно.

Павлоград.dp.ua: Які Ваші подальші творчі плани?

Оксана Трофимченко: Мене запросили створити виставку у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї. Окрім цього, планую відвідувати майстер-класи та проводити їх у Павлограді.

Виставка Оксани Трофимченко працюватиме з 5 по 15 березня з 9.00 до 17.00 за адресою вул. Карла Маркса, буд. 67.

P1280035

P1280026

Бесіду вела Таня Волкова, фото автора

Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!