Спеціальна комісія, яка складається з медиків, депутатів, членів Громадської комісії та представників відділів міськвиконкому, пропонує створити на базі спеціалізованих медико-санітарних частин №7 і №15 три амбулаторії загальної практики — сімейної медицини. Про це повідомили на прес-конференції, яка пройшла сьогодні в міськвиконкомі.
Дві амбулаторії облаштують у будівлях СМСЧ №7 і одну — в СМСЧ №15.
Нагадаємо, що для утримання медичних закладів не вистачає 35 млн грн. Ця сума вирахувана станом на грудень. Зараз, за умови падіння національної валюти та дорожчання енергоносіїв, навіть цієї суми може бути недостатньо.
Читайте за темою: Павлоград візьме на своє утримання дві медико-санітарні частини
Комісія наголошує, що головним пріоритетом в організації оптимізації лікарень залишається збереження якості медичного обслуговування на належному рівні.
«На мікрорайонах, які обслуговують ці медико-санітарні частини будуть збережені всі лікарі вузького профілю — лори, окулісти, хірурги та інші. Будуть збережені рентген-кабінети, флюорографічні і маніпуляційні кабінети. В СМСЧ №7 залишиться дитячий реабілітаційний центр. Мова йде лише про скорочення цілодобових ліжок, витрат на енергоносії та надбавки до зарплатні», — повідомила Олена Герасименко, начальник відділу охорони здоров’я виконкому.
Зараз середня зарплата співробітника Павлоградської міської лікарні №4 складає 2 725 грн, у співробітника СМСЧ №7 — 4 734 грн.
Кількість ліжок перевищує обласний показник в 4,5 разів. Ліжок в СМСЧ №15 у 8 разів більше, ніж в міській лікарні №4, яка обслуговує не тільки місто, а і увесь Павлоградський район.
Комісія вивчила питання працевлаштування медичних співробітників, які мають диплом спеціаліста.
«З 220 медпрацівників СМСЧ №15 поки що не змогли працевлаштувати 17 лікарів, з 68 лікарів СМСЧ №7 працевлаштовані всі, крім 1 лікаря-стоматолога. Також по медсанчастині №7 поки що не знайшлося вакансій для 32 медпрацівників середньої ланки. Всі інші лікарі будуть влаштовані в міську лікарню №4, тубдиспансер, пологовий будинок, стоматологічну клініку», — повідомила Олена Герасименко.
Наталя Лаппо, головний лікар СМСЧ №7 і депутат Павлоградської міської ради, звернулася до керівництва Дніпропетровської області з пропозицією створити на базі СМСЧ №7 реабілітаційний центр для людей, які перенесли інсульт, інфаркт, травми та професійні захворювання.
Також Павлоград очікує рішення Верховної ради щодо бюджету — є ймовірність, що з держбюджету все-таки виділять кошти на утримання СМСЧ. Міська адміністрація направила офіційні листи до Кабміну, президента України, Міністерства охорони здоров’я з проханням виділити необхідну субвенцію на утримання спеціалізованих медико-санітарних частин. Чи дали ці листи результат, стане відомо в понеділок.
На завтра заплановано мітинг проти закриття СМСЧ №7.
«Це неправда, що лікарні будуть закривати. Людям треба пояснити, що для них нічого не зміниться. З кінця січня не працює дитяче інфекційне відділення СМСЧ №15, хтось з жителів міста це помітив? Ми маємо економити бюджетні кошти і направляти їх туди, де це дійсно потрібно, де йде питання про те, щоб терміново врятувати життя людини», — висловила свою думку Марина Костюкова, головний лікар міської лікарні №4.
Читайте за темою: Мітинг проти закриття лікарні на селищі Хімзавод зібрав близько 1,5 тис чоловік (ФОТО)
Читайте за темою: В Павлограді знову мітингували проти закриття медсанчастин
Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!