Причини хвороби – невідомі

216

Сьогодні, 6 березня, у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби із глаукомою. Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску і посідає друге місце (після катаракти) серед причин втрати зору.

У світі кількість хворих на цю недугу збільшується приблизно на 20 млн. кожні 10 років. В Україні щороку виявляється 25 тис нових випадків захворювання. Щороку збільшується кількість хворих на глаукому і у Дніпропетровській області. На обласному диспансерному обліку перебуває 18 тис осіб.

У лікарів-офтальмологів Павлограда спостерігається 619 хворих на глаукому. Повідомив лікар-офтальмолог Леонід Бойко під час прес-конференції. В минулому році на диспансерному обліку перебувала дещо більша кількість хворих – 712. Проте, це не означає, що в Павлограді люди стали менше хворіти на цю недугу. Як пояснив Леонід Бойко, з реформуванням медицини, сімейний лікар, згідно наказу обласного управління здоров’я, повинен лікувати і очі. І тому часто пацієнти не доходять до окулістів.

Причини виникнення захворювання глаукомою до цього часу не виявлені.

«Хто знайде, той тримає нобелівську премію», – каже лікар-офтальмолог.

А от наслідки хвороби – відомі. За повідомленням Леоніда Бойка, непролікована глаукома приводить до 100% сліпоти. В основному хворіють люди після 40 років. Це пов’язано зі зміною структури ока. Хвороба підступна і може протікати безсимптомно.

«Може бути зниження та затуманення зору, зниження бокового обзору. Аби подивитись вліво, вправо людина вимушена повертати голову», – каже лікар-офтальмолог.

Ці симптоми мають насторожити і примусити звернутись до лікаря.

На жаль, зір, втрачений внаслідок захворювання глаукомою , повернути неможливо.

Виявити глаукому на ранній стадії можна, перевіривши свій зір в міських лікарнях №1 та №4. Щотижня там проводяться «Дні глаукомного хворого». 

Лікарня №1 – щочетверга з 08 до 11 год.

Лікарні №4 – щосереди з 08 до 11 год.