На головну Поради Міліція попереджає про небезпеку телефонного шахрайства

Міліція попереджає про небезпеку телефонного шахрайства

Аналіз кримінальної ситуації, яка склалась на території м. Павлограда та Павлоградського району свідчить про те що, протягом 2014 року було зареєстровано ряд шахрайств, скоєних з використанням мобільного зв’язку.

З метою профілактики та недопущення поширення скоєння вказаного виду злочину у 2015 році співробітники Павлоградського міського відділу міліції вважають за необхідне довести до жителів м. Павлограда та Павлоградського району найбільш поширені схеми якими користуються шахраї:

1. Шахраї набирають номери будь-якого оператора мобільного зв’язку в пошуках нової жертви. Представляючись працівниками правоохоронних органів,шахраї повідомляють, що Ваш близький родич затриманий та знаходиться в міліції. Потім лунає пропозиція перевести грошові кошти на банківську картку, для подальшого не притягнення родича до кримінальної відповідальності. Слід розуміти, що якщо Ваша близька людина затримана і знаходиться в міліції, співробітники міліції обов’язково повідомляють рідним про місцезнаходження останнього. Працівники внутрішніх справ ніколи не будуть дзвонити Вам і пропонувати допомогу у вирішити питання за винагороду. Кримінальним кодексом України передбачена кримінальна відповідальність за дачу хабара посадовій особі, отже Ви автоматично стаєте учасником кримінального правопорушення, за вчинення якого настає кримінальна відповідальність згідно чинного законодавства.

2. Шахраї, отримують номери мобільних телефонів приватних підприємців та представляючись представниками Державно фіскальної служби України, повідомляють про перевірку суб’єкта господарювання, та з метою уникнення перевірки пропонують перевести гроші на банківський рахунок.

3. Крім цього, мають місце випадки надання інформації телефоном про перебування близьких родичів у медичних закладах після ДТП і необхідність перерахувати кошти на лікування або для вирішення конфліктної ситуації в наслідок вказаної події.

4.  Шахраї, повідомляють про перебування близьких у полоні в зоні АТО і т. д.

Щоб не стати жертвою шахраїв та не бути ошуканими, при надходженні телефонних дзвінків від невідомих осіб, дотримуйтесь простих порад:

  • перш за все, не піддавайтесь паніці і не поспішайте виконувати умови аферистів;
  • не називайте своїх близьких на ім’я. Пам’ятайте, телефонуючий є гарним психологом;
  • почніть задавати питання. Частіше за все, особа, яка Вам телефонує, не володіє інформацією куди і кому вона телефонує;
  • спробуйте найскоріше зателефонувати тому, хто « потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поряд і підтвердити або спростувати цю інформацію;
  • ні в якому разі не перераховуйте грошові кошти на будь-які картки та негайно повідомте до міліції за телефоном «102» або любим зручним для Вас засобом! Тим самим Ви убезпечите себе від шахраїв, або, якщо «вимагач» дійсно є працівником міліції, допоможете очистити наші лави від випадкових людей.
Прес-служба Павлоградського міськвідділу міліції

Exit mobile version