Як безпечно святкувати Водохрещення

463

На свято Водохрещення Господнє (19 січня) павлоградці традиційно святять воду, а також пірнають в ополонку на міському пляжі. Це релігійне свято пов’язують із хрещенням Ісуса Христа на річці Йордан. Вважається, що в цей день вода набуває цілющих властивостей: здатна лікувати хвороби і зміцнювати організм. Водохрещення — останнє свято з різдвяного циклу.

Купання в холодній воді — неабиякий стрес для організму. Щоб свято не затьмарили трагедії на воді або хвороба, краще дотримуватися деяких правил:

  • В ідеалі треба готуватися до пірнання в холодну воду заздалегідь і закалятися. Наприклад, обливатися холодною водою. Або наливати крижаної води в миску і занурювати в неї ступні на 2-5 хв, поступово збільшуючи тривалість процедури. Робити цю процедуру можна за декілька днів до Водохрещення.
  • Перед зануренням не рекомендується їсти (винятком може стати шматочок сала або невелика кількість іншої калорійної їжі).
  • Не забудьте взяти з собою вовняні шкарпетки, сухий теплий одяг.
  • Перед купанням обов’язково слід пробігтися, адже організм має розігрітися.
  • Новачкам не можна перебувати у крижаній воді більш ніж 10-20 сек.
  • Після занурення треба розтертися жорстким рушником і зігрітися гарячим чаєм або алкогольним напоєм в невеликій кількості (100 гр).

Пірнати в крижану воду на Водохрещення не обов’язково. Ця традиція набула особливої масової моди в останні роки. За християнською традицією краще прийти в храм, взяти участь у святковій літургії і за бажанням освятити воду. Це можна зробити як 18, так і 19 січня.