У Павлограді покажуть документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»

222

1 грудня (неділя) о 17:00 у Молодіжному центрі спілкування «Позитивний Павлоград» відбудеться показ дебютного повнометражного фільму Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго». Вхід вільний.

Фільм розповідає про працю і творчість працівників ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», яке з року в рік забезпечує батареї цілого міста теплом. Головний герой цієї історії, Іван Васильович, багато років очолює профспілку комунального підприємства. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?

«Після трьох років роботи і світової прем’єри я дуже щаслива нарешті представити фільм удома, — каже режисерка. — Останній рік нас буквально “тероризували” запитанням, коли його можна побачити в Україні. «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» — це історія про буквальне і переносне тепло. Сподіваюся, липнева одеська спека допоможе нам всім морально підготуватися до опалювального сезону».

©Deineko-Kazmiruk Daryna

«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, за сприяння телеканалу Current Time та Львівської кінокомісії. Продюсером виступив Ілля Гладштейн (Phalanstery Films). Світова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Visions du Réel у швейцарському місті Ньйон. Українська — у європейському конкурсі документальних фільмів Одеського міжнародного кінофестивалю.

Дебютна повнометражна стрічка Надії Парфан стала першим українським документальним фільмом, який покажуть на японському телебаченні. Права на фільм придбала компанія NHK — найбільший радіо- і телемовник в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Аудиторія телеканалу у самій лише Японії складає понад 50 мільйонів сімей.

Про режисерку

Надія Парфан — українська режисерка, продюсерка та кураторка культурних проектів. Народилася в Івано-Франківську. Вивчала культурологію, урбаністику та соціальну антропологію. З 2012 по 2013 роки брала участь у програмі Фулбрайта у Філадельфії, США. У 2014—2015 пройшла курс документальної режисури у Кіношколі Анджея Вайди у Варшаві, Польща. У 2019 році — курс документальної режисури у Школі кіно і телебачення у Лондоні, Велика Британія.

Фільмографія

2019 – Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго

2017 – Новосілля

2016 – Reve ta Stohne on Tour

2014 – Екзарх