Невідомі сторінки Павлограда

174

Невідомі сторінки Павлограда. Документи та матеріали. Так називається книга, котра вийде в світ до Дня міста.

В книзі історія міста із дня заснування до 1917 року. Робота над книгою почалась ще із 2007 року. Книга складається із 18 розділів (272 сторінки). Автори книги – директор Павлоградського історико-краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь та науковий співробітник музею Людмила Губарєва, кажуть, що в книзі в документах та матеріалах представлений найцікавіший період в історії нашого міста, коли почала розвиватись промисловість , ремесло, коли люди намагались облагородити місто, внести свій вклад.

В книзі використані архівні матеріали, котрі співробітники музею привезли із архівів Санкт-Петербурга, Дніпропетровська , Харкова . Щоправда, на яскраві фотографії та тверду обкладинку грошей в музеї не вистачило.

«Якщо нам вдасться трохи назбирати грошей, то тоді ми зробимо її у твердій обкладинці та додами кольорових фотографій. Хоча йдеться про той період, коли фотографія була чорно-біла. І тому всі документи та матеріали ми представляємо у чорно-білих тонах. Документів дуже багато»,- розповідає директор музею Тетяна Ведмідь.

Вперше павлоградці дізнаються про декотрі речі, про котрі ніде не писалось раніше. Наприклад, про роботу нашої павлоградської в’язниці. Цій темі присвячені 44 сторінки книги.

«Це моя наукова робота, над котрою я працювала майже 10 років. І до кінця її всерівно ще не вивчила. В’язниця була по вул. Горького, де колись був завод «Сільмаш». Зараз цього приміщення уже немає. Там розміщуються торгові центри»,- розповідає Тетяна Ведмідь.

Дуже об’ємний матеріал представлений у розділі «Народжені на Павлоградщині» . Тут описане життя павлоградських знаменитостей. Останній 18 розділ присвячений історії із газет. Представлені матеріали із тодішньої місцевої преси.

Результатом свої роботи автори книги залишились задоволені і сподіваються, що книги будуть у всіх міських та шкільних бібліотеках .

Презентація книги запланована на 17 вересня. Дізнатись рахунок, на котрий можна перечислити кошти на книгу можна у директора музею за т. 4-40-56