Цьогоріч школи Дніпропетровщини, у зв’язку із необхідністю економити газ, працюють за дещо зміненим графіком. Про роботу шкіл Павлограда розповіла заступник начальника відділу освіти міста Наталія Набока.
Рекомендацією по введенню шестиденного тижня в школах Дніпропетровської області скористались 6 міст та 11 районів . Серед них і Павлоград. Щоправда, павлоградські школярі (5-11 класи) навчатимуться не кожну суботу. У першому півріччі, за повідомленням заступника начальника відділу освіти міста Наталії Набоки, планується ввести 5 робочих субот. Тобто, мова йде скоріш не про шестиденку, а про перенесення робочих днів.
– Мова йде, поки що, лише про перше півріччя навчального року . Ми вирішили ввести 5 робочих субот. Подивимось наскільки це буде ефективно й оптимально. Перша робоча субота була 6 вересня. У цей день пройшла загальношкільна спартакіада. Для дітей це не було навантаженням. Це було цікаво. Друга робоча субота – 13 вересня . Третя – 27 вересня. Четверта – 11 жовтня і п’ята – 18 жовтня. За ці відпрацьовані дні діти відпочиватимуть два тижні, замість одного, на осінніх канікулах. Канікули триватимуть із 27 жовтня по 9 листопада.
По суботах навчання проходить за скороченою схемою. Уроки тривають по 35 хв. Таким чином , навчальний процес у суботу завершуються до 13 години.
– Чому саме за такою схемою вирішили працювати ? Адже чимало міст не прийняли такого розкладу?
– Я знаю, що чимало міст не працюють за шестиденним варіантом. Декотрі міста обрали варіант надолуження шкільної програми за рахунок ущільнення. Декотрі більше уваги приділили дистанційному навчанню. Але ми вважаємо, що для дітей буде кращим, коли викладач пояснить новий матеріал, аніж діти будуть опрацьовувати його самостійно. Для себе ми вирішили спробувати такий варіант лише у першому півріччі. І подивимось наскільки це буде ефективним. У такий спосіб ми і дітей не сильно навантажимо, виконаємо навчальну програму і зекономимо газ. Ми вважаємо, що такий варіант найоптимальніший. Якщо така схема виправдає себе, то будемо думати про те, щоб продовжити її у другому семестрі.
– Як батьки сприйняли таке нововведення?
– Батьки по – різному сприйняли шестиденне навчання. Одні віднеслись із розумінням. Кажуть, що це значно краще, аніж діти будуть самостійно опрацьовувати матеріал. Єдине питання, яке виникало- батьки не зовсім зрозуміли, що це перенесення робочих днів. У дітей буде два тижні канікул. Хіба це погано?
– Яким чином вчителям компенсується шестиденний робочий тиждень?
– Під час шкільних канікул, вчителі зможуть взяти собі відгули за відпрацьовані дні. Вважаю, що на сьогодні ми всі моменти передбачили.
– Чи не розглядається питання об’єднання шкіл з метою економії тепла?
– Є закон, за котрим жодного об’єднання навчальних закладів не повинно бути. Але якщо у нас буде дуже скрутне становище з газом, то тоді доведеться розглянути питання можливого опалення однієї школи і переведення учнів меншої школи до більшої школи. Але то лише тимчасовий захід. Якщо говорити про 15-16 школу, то потужність 15-ї школи становить 960 осіб. А навчається там 530. А потужність 16 школи – 540 осіб, навчається там 400. Якщо ми їх об’єднаємо, то 15-школа якраз ібуде заповнена. Тобто, мова йде лише про можливе об’єднання навчального процесу лише на період опалювального сезону, а не про злиття шкіл.
– Які ще зміни стались у навчальному процесі у цьому році?
– Є чимало змін у навчальних планах. Минулого року російська мова розглядалась як друга іноземна мова. Виникало багато запитань із боку батьків. У цьому році міністерство освіти переглянуло цей момент. Ще у старшокласників збільшилось кількість годин на вивчення предмету Захист Вітчизни. В школи повернулась етика. Багато шкіл вивчають християнську етику. Більше уваги стало приділятись патріотичному вихованню.
Довідка.
Всього в Павлограді діє 19 шкіл. Із них 13 україномовних та 6 російськомовних. Проте, в українських школах є класи із російською мовою навчання.
За шкільні парти цьогоріч сіли 10тис.621 учень. Із них близько 350 переселенців.