Почувши сирену, вмикайте приймач

181

Система оповіщення в Павлограді складається із 14 електросирен. Всі вони розміщені на підприємствах міста. Кожна сирена гарантовано озвучує територію в радіусі 700 метрів.

Проте, на жаль, сиренами озвучується лише 70% території міста. Повністю озвучити місто сиренами планується до 2015 року. Повідомив начальник відділу за надзвичайними ситуаціями Павлоградського міськвиконкому Валерій Бєлякін.

«У нас до цього часу не озвучений район РТС, Соснівка, погано озвучений ПШС. Ще у 2011 році була створена обласна програма, де говорилось про те, що Павлоград до 2015 року буде озвучений сиренами на 100%»,– повідомив Валерій Бєлякін.

Планується також укомплектувати місто універсальним блоком оповіщення, за допомогою котрого можна буде оповіщати людей не лише звуковим сигналом, а й мовним. Зараз передача мовного сигналу здійснюється через радіоточки.

«Під кожну ситуацію записаний диск. Він знаходиться у опечатаному пакеті. Щось сталось – дається команда, відкривається пакет і інформація іде по всіх радіоточках»,- розповів Валерій Бєлякін. Щоправда, радіоточок в місті залишились лише у трьох тисяч абонентів Павлограда.

Проте, прослухати потрібну інформацію можна не лише із стаціонарної радіоточки. За повідомленням Валерія Бєлякіна, зараз в місті створена спеціалізована служба оповіщення та зв’язку, в котру входить Укртелеком, місцева радіостанція та телебачення.

Якщо щось трапляється, то вони оповіщають по місцевих теле та радіоканалах. Укртелеком – за допомогою стаціонарних телефонів, окрім тих, номер котрих починаються на 20.

Отже, почувши звук сирени, мешканці міста мають ввімкнути телевізори та радіоприймачі і прослухати інформацію, в котрій буде сказано, що робити у кожному конкретному випадку.

Працездатність сирени перевіряється раз на місяць – кожну останню середу місяця. Раніше такі перевірки здійснювались раз на рік.