Ікона, що кровоточить – знак любові чи сигнал тривоги?

577

В Павлограді вперше за історію міста закровоточила ікона.

Ікона Спасителя, котра належить мешканці Павлограда, почала кровоточити близько трьох тижнів тому.  Дуже збентежена таким явищем , жінка звернулась до Кафедрального собору Спасо-Нерукотворного Образа.

«11 липня, напередодні дня рівноапостольних Петра і Павла , до мене звернулась наша прихожанка, Людмила . Вона розповіла, що у її далеких родичів є ікона із зображенням Ісуса Христа і що ця ікона почала кровоточити . Ми якраз із духовенством проводили нараду і відразу, всі 8 священнослужителі, поїхали туди . Зайшли у цей будинок , помолились, побачили ікону. Лік Спасителя був покритий уже не свіжою, а запеченою кров’ю. За розповіддю ж Людмили та її родички, ікона почала кровоточити ще 7 липня, на свято торжества Івана Хрестителя», – розповідає благочинний Павлоградського церковного округу протоієрей Валентин Цешковський .

Власники ікони вирішили передати її  Собору .

Зараз ікона знаходиться у центральному аналої храма . Біля неї здійснюється спеціальне богослужіння Ісусу Христу. А за самою іконою священнослужителі спостерігають. Із того часу , коли вона потрапила до храму, свіжого кровоточіння не відбувається. Ікона покрита засохшою кров’ю.

За словами отця Валентина, ікона датується початком 20 століття . Вона написана фарбами по дереву і прикрашена фольгою. Це характерно саме для того періоду часу.

–          Ікона, що кровоточить – то знак любові чи сигнал тривоги?,- запитуємо у священника.

–         Той факт,  що кровоточить ікона і те, що у нас робиться на Сході – явища пов’язані між собою, ллється християнська кров, а значить кров Ісуса Христа. Разом із тим, не потрібно впадати у паніку і думати, що нас чекає щось дужку погане, бо все залежить від нас. Господь завжди поруч із нами і завжди нас закликає:  «Прийдіть до мене всі нужденні і я вам дам все,що вам потрібно для вашого життя”. Підемо ми у неділю, в той час , коли йде служба, на ринок, а не до храму Божого, то ми те й отримаємо . Він нам дає цю допомогу, але ж ми не йдемо не отримуємо її , бо навіщо нам це . Нам же важливіший ринок. Ось ми і отримуємо те, що робимо. Кровоточіння ікони – то є знак людям, що вони щось роблять не так. Це заклик, аби вони зупинились і не чинили цього страшного зла, котре твориться зараз.

–       Яка подальша доля цієї ікони? Чи залишиться вона у Соборі і чи буде до неї якесь особливе ставлення?

–          Ікону, як і всі інші образи святих угодників, Божої матері періодично потрібно чистити , утримувати у належному стані. Нам до речі, ця ікона поступила із розбитим склом , однієї частини скла на іконі не було. Вона була в пилюці. Ми її почистили, засклили. Першу добу вона знаходилась на престолі у центральному Соборі , а потім на свято Петра і Павла ми її винесли, освятили і тепер вона всередині храму. Ми, звичайно, не повинні відноситись до цієї ікони якось по-особливому , а іншим менше приділяти увагу. До всіх ікон потрібно відноситись в однаковій мірі з повагою . Декотрий час ця ікона буде у нас ,а потім, за згодою віруючих, ми будемо її передавати хресним ходом в інші храми міста.

Таке явище, як кровоточіння ікони, історії, звичайно , відоме. В Павлограді ж , як розповів отець Валентин, кровоточіння ікони відбувається вперше. Хоча, згадує, що щось подібне було у 1991 році. Тоді, люди, котрі приводили в порядок Собор, чистили образи, що написані на стінах храму, і на одному із зображень святих з’явився червоний патьок.

” Всі настінні образи написані приглушеними тонами і тут раптом з’явився яскраво- червоний патьок. Ремонтники злякались і хотіли припинити роботи. Проте , потім ми вирішили, що вони роблять добру справу, адже не руйнувати сюди прийшли, а будувати, створювати і ми продовжили роботи. І далі уже нічого дивного не відбувалось”,- розповідає благочинний Павлоградського церковного округу.

До речі.

У березні цього року ЗМІ поширили новину про те, що у десятках монастирів України та Росії одночасно почали плакати ікони. Можливо і дійсно – це заклик із небес до миру і покаяння….