Радянських воїнів поховано на братському кладовищі

100

Сьогодні на найбільшому братському кладовищі в місті, що по вул. Караванченка, поховали ще двох радянських воїнів, останки котрих були знайдені напередодні Дня Перемоги у приватному домоволодінні по вул. Горького, 120 в Павлограді. Тепер на братському кладовищі поховано 366 радянських бійців.

Церемонія поховання пройшла за всіма християнськими звичаями та військовими почестями під час мітингу пам’яті, присвяченому Дню Перемоги.

Молебінь за упокій їх душ відслужили відразу 6 священнослужителів міста.

P1230656

Дослідженням останків воїнів займалась Дніпропетровська обласна громадська організація «Гвардія- Дніпро». Як розповів член цієї організації Олександр Господ, за 15 років його пошукової роботи на території області, останки солдат в рідному Павлограді виявив вперше. Проте, припускає, що подібні знахідки можуть бути іще в центральній частині міста та в районі залізничного вокзалу. Бот саме на цих територіях проходили найбільш запеклі бої.

За знайденими предметами разом із останками тіл, дослідники припускають, що загинули воїни 1941 року при оборонних боях, коли німці окуповували місто.

«Разом із останками тіл були виявлені армійські черевики радянського виробництва, викрутка для розбору радянської гвинтівки Мосіна, калібру 7,62 мм. Це була основна піхотна зброя радянських солдат. Також знайдено заглушку до гранати Ф-1, датовану 1941 роком. Коли були бої у лютому та вересні 1943 років, то всі запаси 1941 року були витрачені. І тому гранат із такою датою у 1943 році не могло бути»,- розповідає Олександр Господ.

P1230666

За знайденим шомполом до пістолета ТТ, припускають, що один із загинувших був офіцером. Адже пістолети тоді мали лише офіцери.

Олександр Господ також розповів, що бійці загинули досить швидко.

«Судячи за слідами на кістках , вони були убиті близьким розривом снаряда. У одного була відірвана нога трохи нижче коліна, проникаюче поранення в груди та в череп. Вони не мучились і геройськи померли», – розповідає Олександр Господ.

Хто були ці воїни та в якій частині служили, на жаль, установити не вдалось. Припускають, що їм було років 35-45.

Дослідник також вважає, що така знахідка напередодні Дня Перемоги і у такий непростий для країни час, є знаковою. Це, наче б то, нагадування людям про те, що мир та спокій потрібно берегти.

P1230664