На головну ФОТОфакт Подорожуй Україною: Собор Софії Київської (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Подорожуй Україною: Собор Софії Київської (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У центрі Києва височить дзвіниця Собору Софії Київської. Дзвіниця — лише частина заповіднику «Софія Київська», який входить до списку всесвітньої спадщини «UNESCO».

P1320793

За версіями науковців, цей собор збудований за часів князя Володимира Великого в 11 столітті. Зараз вхід на територію заповіднику коштує 10 грн, а щоб подивитися зсередини будівлі комплексу (трапезну, будинок митрополита, хлібню, браму Заборовського та ін.) треба викласти 60-80 грн.

Пройти до комплексів будов Софії Київської можна через вищезгадувану дзвіницю, висота якої 76 м. Дзвіниця збудована у стилі козацького бароко. На ній встановлено великий дзвін, який носить ім’я Івана Мазепи та звучить нотою «ре». Саме на кошти цього гетьмана було збудовано дзвіницю. Всі інші дзвони, окрім «Мазепи», були зняті у 1930-ті роки.

22 січня 1919 року у дзвони цієї дзвіниці били під час підписання Акту злуки між ЗУНР і УНР.

У дворі Софії дуже спокійно — охайні зелені газони, рідкісні рослини, лави. Тут відпочивають як кияни, так і гості міста, серед яких багато іноземців.

Всередині двору — стела, присвячена князю Ярославу Мудрому, який пропагував християнство і грамотність на українських землях.

Поряд — перший в Україні концертний карильйон. Це унікальний музичний інструмент, який складається з 50 бронзових дзвонів, у 2008 році Києву подарували брати Ботвинко. На дзвонах зазначені імена членів сім’ї Ботвинко. Вони створювали його протягом 10 років. Найменший із дзвонів має вагу 4 кг, найбільший — 280 кг. Загальна вага дзвонів 2,5 т. Карильйон був відлитий на королівському заводі у Нідерландах, форма для відливу існує з 1660 року.

Окрім собору до Національного заповіднику «Софія Київська» входять Золоті ворота, Кирилівська, Андріївська церква і Судацька фортеця (остання знаходиться у Криму). Щорічно комплекс відвідує близько півмільйона людей.

На останній сесії «UNESCO» у м. Бонн (Німеччина) стало відомо про рішення Комітету всесвітньої спадщини про зменшення висоти новобудов, що оточили буферну зону заповідника.

«Ми не маємо жодних виправдань, щоб не займатися нашою спадщиною сьогодні, коли йде війна на Сході. Немає жодних підстав вважати, що це не є війною за нашу спадщину. Адже зараз у світі багато військових конфліктів, і ми маємо приклад того ж Ізраїлю, котрий перебуває у стані війни, але місцеві активісти досягли надзвичайних успіхів у збереженні пам’яток, які є світовою цінністю», — прокоментував рішення «UNESCO» Народний депутат України Ігор Луценко на сторінці Національного заповідника «Софія Київська» у Фейсбук.

Автор фото — Таня Волкова
 

Exit mobile version