Евакуйовані до транзитного центру Павлограда особливо потребують психологічної допомоги

234

Щодня до транзитного центру у Павлограді прибувають десятки людей, яких вивозять із «гарячих» точок Сходу країни. Більшість людей мають свою, часом трагічну, особисту історію. Евакуйовані бувають розгубленими та перебувають в стресовому стані, тому їм так важливо бути почутими, поділитися своїми переживаннями, болем та отримати психологічну підтримку.

Як повідомили у Гуманітарній місії «Проліска», до психологині звернулася пані Світлана, яка вже деякий час проживає у транзитному центрі. Жінку було евакуйовано з Донецької області. Вона тривалий час перебувала в підвалі власного будинку, ховалася від обстрілів.

«Я довго намагалася вижити там наодинці. В мене не було електроенергії, достатньої кількості води та їжі, постійно чула вибухи та постріли. Але я так не хотіла залишати рідну домівку! Та згодом зрозуміла, що більше так не можу. Через проблеми із здоров’ям змушена була виїхати у безпечне місце. Я розумію, що знаходжуся у безпеці, але туга за рідною домівкою не полишає мене. Відчуваю розгубленість та нестачу сил, щоб якось діяти, приймати рішення щодо подальшого життя», — розповіла Світлана.

Жінці надано психоемоційну підтримку, стабілізовано психологічний стан. Психологиня Гуманітарної місії «Проліска» поділилася із Світланою корисними вправами, які допомагають зменшити напругу та стрес. Жінка зазначила, що почувається вже не такою розгубленою, в неї з’явилося бажання зв’язатися зі своїми рідними та планувати подальший шлях.