136 випадків сказу серед тварин зафіксували на Дніпропетровщині цьогоріч. Про це стало відомо на засіданні місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ДніпроОВА.
«Причина у міграції диких звірів і домашніх улюбленців, покинутих у «гарячих» регіонах. Тікаючи від війни, вони опиняються на Дніпропетровщині. Так розносять хвороби. Аби попередити поширення подібних фактів, фахівці ветеринарної медицини виявляють їх й проводять необхідні заходи», ― зазначив перший заступник начальника ОВА Юрій Яндульський.
Серед таких – регуляція чисельності тварин і розповсюдження у громадах спеціальної вакцини для них. А ще ― щеплення та профілактично-лікувальна обробка свійської худоби, собак, котів.
«Обходимо села та інформуємо людей про вакцинацію від сказу. Попереджаємо, що це безкоштовно, та анонсуємо, в який день будемо проводити. Але є випадки, коли фахівцям не відчиняють або відмовляються від послуги. Прошу, аби представники влади на місцях допомогли налагодити контакт з місцевими», ― додав начальник відділу управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби Дніпропетровської області Андрій Говтвян.
У 2024-му по території області розповсюдили понад 347 тис доз для вакцинації диких тварин.
«Хочу нагадати людям і про безпечність у поводженні з хижаками. Нещодавно у Дніпрі помітили пораненого лиса. Один чоловік взявся допомагати звіру. Посадив до автівки і пів дня возив по ветлікарнях. При цьому він не подумав ― заражений рудий чи ні. На жаль, ми таки виявили у нього сказ. Зрештою, рятівника та всіх, хто контактував з хворою твариною, госпіталізували», ― пояснив начальник ГУ Держпродспоживслужби Дніпропетровської області Олександр Князюк.
Загалом до участі у засіданні долучилося до ста представників районів, громад і мисливств Дніпропетровщини.