У Павлограді продовжують розбудову водозабору (ФОТО)

738

Розроблений проєкт першої черги водозабору, розповів міський голова Анатолій Вершина.

«Я залишаюсь на тому баченні, що наш водозабір повинен добувати воду як питну. Але треба вийти на той дебет споживання міста, щоб ми могли видобувати в середньому 10 тис. куб3 води на добу», ― зазначив Анатолій Вершина.

На сьогодні він функціонує на потужності біля 1000-1100 м3 на добу. Завдяки роботам, проведеним за рахунок міського бюджету, підприємству «Павлоградтрансенерго» вдалося його реанімувати, та ввести в експлуатацію.

Замінили мережеві насоси свердловин, частину комунікацій, встановили автоматику, шафи керування з частотними перетворювачами, що дало змогу стабільно, раз на чотири дні, подавати воду місту Павлоград в обсязі 4000-4300 м3, з нашого водозабору. Вартість робіт склала 30,8 млн грн.

«На сьогодні розроблений проєкт на суму 310 млн грн реконструкція водозабору. Передбачається буріння трьох нових скважин, відновлення двох існуючих, ремонт двох резервуарів по 2000 м3 кожний, будівництво нового резервуару об’ємом 6000 м3, капремонт насосної станції, насосний груп, капремонт всіх технологічних будівель та будівництво сонячної станції потужністю 120 кВт, що дасть можливість автономно працювати під час відключень», ― зазначив Дмитро Биченков, директор КП «Павлоградтрансенерго».

Вже розроблена проектна документація реконструкції водозабору, що дозволить вийти на потужність 3750 м3 на добу. Проект передбачає буріння трьох нових свердловин, капітальний ремонт двох існуючих, додаткове встановлення насосних агрегатів та автоматики, сонячної станції потужністю 120 кВт, капітальний ремонт трьох існуючих резервуарів (2000 м3 кожний) і будівництво нового резервуару об’ємом 6000 м3, ремонт існуючих господарських та технічних будівель. Орієнтовна вартість проекту близько 310 млн грн.

«Прийнято закон «Питна вода України». В цьому законі прописується стандарт, що кожна громада повинна мати декілька джерел водопостачання, ― додав нардеп Роман Каптєлов