Вода у Вовчій дивного кольору, а риба шукає повітря: коментар експерта

1971

У червні в соцмережах почали з’являтися відео, відзняті на річці Вовча, де у води дивний помаранчевий колір. Також виклали відео, як щука підпливає до берега і наче намагається хапати кисень

«Річка дуже пахне каналізацією, треба бити тривогу, це передвісники мора риби» — відео з таким коментарем виклала Ірина Базарова.

Спека може впливати на розчинність кисню у воді, кажуть науковці. А спека почалася досить рано, з квітня.

«Жовтий, зеленуватий колір ― він може означати велику кількість водоростей, що розмножуються через високу температуру води. Поодинокі загибелі риб також можуть спостерігатися через дефіцит кисню і підвищення температури. Щука ― холодолюбива риба, для неї підвищення температури може бути критичним. Я скептично відношуся до того, коли пишуть, що «щось скинули». Не може бути, щоб в такому випадку гинули лише деякі види риб», ― розповів Павлоград.dp.ua  Олег Маренков ― кандидат біологічних наук, доцент, проректор з наукової роботи Дніпровського національного університету.

Він зазначив, що нещодавно зафіксували гибель 18 сомів на Дніпровському водосховищі, поблизу с. Олексіївка Дніпровського району.

«Загибель товстолобика пов’язана з тим, що він не нерестує, а для нього плюсові температури настають зараз. Такою йому потрібні вихрові течії, але їх немає. Риба збирається на нерест, але його не відбувається, тому може відбуватися процес резорбції ікри, що може привезти до загибелі деяких екземплярів. Таке може траплятися з коропом, товстолобом», ― зазначив Олег Маренков.