Архітектурне бюро додало Дніпропетровщину до онлайн-конструктора відбудови сіл

144

Архітектурне бюро Balbek Bureau (Київ) додало Дніпропетровську область до онлайн-конструктора відбудови сіл RE:Ukraine Villages. У конструкторі відобразили характерні для Дніпропетровської області колірні гами й декор. Зокрема, типовим для місцевості є поєднання світлих пастельних відтінків з синім, зеленим, коричневим.

Для будівництва традиційних українських мазанок та хатів-землянок на Дніпровщині використовували саман (лимпач), проте у регіоні найбільше набули поширення набули цегляні будинки.

Характерним для області також є розмаїття рослинних та геометричних ліпних елементів. Кути та фасади будинків оздоблюють розмальованими плитками та орнаментами у вигляді винограду та ромбів.

«Досліджуючи Дніпровщину, архітектори відзначили різноманіття декору будинків області, зокрема звернули увагу на петриківський розпис. Історики вважають, що ця традиційна орнаментальна техніка з рослинними мотивами народилася з оздоблення сільських хат», ― кажуть у Balbek Bureau.

Balbek Bureau почало розробляти інтерактивний конструктор для будівництва автентичних приватних будинків у 2022 році, одразу після деокупації частини Київщини. Зараз до онлайн-конструктора RE:Ukraine Villages уже додали Київщину, Чернігівщину, Сумщину, Харківщину, Запоріжжя, Миколаївщину, Херсонщину та Одещину.

Там можна створити віртуальний будинок за дизайн-кодом обраного регіону, а також отримати рекомендації з будівництва або відновлення такого житла. У результаті користувач отримує pdf-альбом з ізометрією, планами, кресленнями, розгортками фасадів, технічним описом й рекомендаціями оздоблювальних матеріалів.

Довідка Павлоград.dp.ua:

Дніпропетровщину дослідили за підтримки Акселераційної програми Act to Support проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу.