Постанова Кабміну: про військовий облік медикинь і фармацевток

661

Уряд України виключив норму, за якою медикині чи фармацевтки, які не стоять на військовому обліку в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані. Відповідні зміни Кабінет Міністрів вніс постановою від 16 травня, звернула увагу «Судово-юридична газета».

Як зазначають у виданні, відтепер усі медикині та фармацевтки повинні стати на військовий облік, якщо бажають працювати далі.

Раніше ця норма передбачала, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. Тепер таку норму виключили.

Водночас чинними лишаються норми, за якими керівники державних органів та підприємств повідомляють ТЦК про жінок, які в них працюють та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на обліку.

Непрацевлаштовані жінки мають самостійно прибути до ТЦК, щоб їх узяли на військовий облік, йдеться в постанові.

Жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з військово-обліковими спеціальностями (крім тих, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком), беруть на військовий облік за їхнім бажанням на загальних засадах.