У приміщенні міської ради відбувся круглий стіл, ініційований Громадською комісією. Учасниками круглого столу стали міський голова, його заступники, депутати, члени міськвиконкому та представники Громадської комісії. Загалом зібралося близько 50 чоловік. Тему заходу члени Громадської комісії обрали таку: «Громадська комісія та міська влада: відсутність діалогу».
Нагадаємо, що 28 січня 2015 року при міськвиконкомі була створена Громадська комісія, що має контролювати та допомагати органам місцевого самоврядування, залучати громаду до участі у житті міста, розглядати програми соціально-економічного і культурного розвитку Павлограда.
Читайте за темою: Виконком «підсилили» Громадською комісією
Іван Метелиця пов’язав ініціативність громадськості з майбутніми виборами до місцевих рад:
«За останній час у місті створено 27 нових політичних партій. Починає активізуватися громадськість, створюються нові громадські організації. Кількість тих, хто сьогодні прийшов на круглий стіл, збільшиться в декілька разів».
У відповідь на це голова ГК Віктор Абрамас заперечив, що громадська активність в місті може бути пов’язана лише з бажанням людей розпочати реформування старої системи, тому що «якщо ми не почнемо реформи знизу, прийдуть люди зі зброєю в руках і почнуть їх за нас».
Мова за круглим столом йшла в основному про те, що на запити ГК не надходить змістовних відповідей.
Читайте за темою: Запити Громадської комісії ігнорують
Як пояснив присутнім юрист міськвиконкому Олег Ялинний, справа була не у небажанні влади спілкуватися, а у невірному оформленні самого запиту. Сторони домовилися, що юридичний відділ проконсультує, яким чином краще скласти запит.
«Прошу Вас, члени Громадської комісії, не публікувати неперевірену інформацію в Інтернеті, а спочатку повідомляти про будь-які виявлені порушення чи недоліки у міськвиконком. Ми перевіримо, щоб нам не доводилося спростовувати інформацію»,— додав міський голова Іван Метелиця та доручив членам міськвиконкому і очільникам окремих відділів міськради готувати змістовні відповіді на запити та публікувати їх на офіційному сайті.
Якщо відповідь на запит буде перевищувати 10 сторінок, Громадській комісії доведеться компенсувати вартість паперу для друку відповіді.
Крім цього, учасники круглого столу обговорили і наболілі питання — реорганізацію медсанчастин, підвищення вартості проїзду у громадському транспорті, скандал із наданням ритуальних послуг.
Читайте за темою: Ритуальний бізнес у Павлограді: підприємці борються з монополією
Сторони начебто домовилися про співпрацю у напрямку поліпшення життя мешканців міста.
Членам ГК виділили кабінет у будівлі міськвиконкому, в якому вони мають намір збиратися щопонеділка.
Нагадаємо, що зараз продовжується прийом заявок на вступ до Громадської ради, яка на рівні з Громадською комісією є органом, що представляє громаду і співпрацює з органами місцевого самоврядування.
Читайте за темою: Формується новий склад Громадської ради.