На головну Новини Шахтарі в Києві. 22 квітня 2015 року. Фоторепортаж

Шахтарі в Києві. 22 квітня 2015 року. Фоторепортаж

Кілька тисяч шахтарів з різних кінців країни прийшли в середу вранці передати свої вимоги керівництву держави в центрі Києва.

Шахтарі державних підприємств вимагають погасити борги по зарплаті і повернути дотації.

Загальна вимога всіх гірників – як приватних шахт, так і державних – справедлива ціна за вугілля. 1500 грн за тонну — той мінімум, який необхідний шахтам, щоб оплачувати шахтарську працю і розвиватися.

Видобувати вугілля за нижчою ціною — працювати собі в збиток, що вже встигли відчути гірники не тільки державних, але й приватних шахт, де суттєво урізано фінансування. Шахтарі вважають, що якщо у держави є гроші, щоб платити по 2000 грн за тонну іноземним виробникам вугілля, то воно може і повинно перенаправити ці кошти на користь українських працівників.

IMG_4567

Протестувальники влаштували пікет спочатку біля будівлі Адміністрації Президента, потім під Кабінетом Міністрів, після чого перемістилися на Площа Конституції до парламенту.

В руках у гірників  прапори Незалежної профспілки гірників України, національні прапори, а також плакати «Країні  українське вугілля», «Депутати, врятуйте вугільну галузь!”, “Без вугілля НЕ БУДЕ електроенергії, води і тепла”, “Вимагаємо зустрічі з президентом “,” Поверніть наші гроші ». При цьому учасники акції стукають шахтарськими касками по тротуарній плитці. До охорони правопорядку залучено міліціонери і бійці Нацгвардії.

Як повідомлялося,  у вівторок  у Києві пройшов Третій з’їзд шахтарів України.

Читайте за темою: З’їзд шахтарів у Києві: виступ Демчишина зустріли криками «Ганьба!»

З’їзд прийняв постанову, в якій міститься звернення до президента України про відставку міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина і вимога скликати засідання РНБО, на якому мають бути вироблені заходи з врегулювання кризової ситуації у вугільній галузі. У постанові з’їзду також міститься звернення про внесення змін до держбюджету України, в якому має бути передбачено необхідну кількість витрат на держпідтримку галузі.

У разі повного ігнорування постанови з’їзду, шахтарі мають намір підготувати і провести загальноукраїнські страйку.

Exit mobile version