Українці харчуються не збалансовано. Так вважає Наталія Баглик, начальник санітарно-гігієнічного відділу Павлоградського міськрайонного Управління державної санітарно-епідеміологічної служби.
«У зв’язку з тим, що склалася така важка економічна ситуація в Україні, важко говорити про збалансоване харчування. Можна навести приклади. Норма вживання м’яса — 80 кг на рік, а українці вживають в середньому до 50 кг. Згідно статистиці, є люди, які вживають менше 6 кг м’яса на рік. Організм отримує поживні елементи з дешевих продуктів — круп, борошняних виробів», — розповідає Наталія Баглик.
За її словами, всі харчові продукти забруднені токсичними елементами, потенційно небезпечними речовинами: солями важких металів, пестицидами, стимуляторами росту, нітратами, тощо. На даний час найбільш забрудненою є продукція сільськогосподарського виробництва — зерно, тому що зараз всюди використовуються пестициди, добрива. На другому місці — риба. Причина — забруднення навколишнього середовища.
Як наслідок — українці хворіють на харчові отруєння, ожиріння, онкологію, гепатити, атеросклероз, захворювання підшлункової залози.
«Наслідки небезпечного харчування ми відчуємо у найближчі десять років, коли рівень захворювань харчової системи виросте ще більше. Вже зараз захворювання органів травлення посідають 4 місце серед найпоширеніших причин смертності в Україні», — констатує фахівець.
Читайте за темою: Якість продуктів на прилавках магазинів не контролюється — Павлоградська СЕС
Якщо Вам сподобався цей матеріал, поділіться ним у соціальних мережах. Наш сайт не залежить від політиків та олігархів. Тому ми маємо можливість оперативно та без цензури надавати об’єктивну та неупереджену інформацію про політичні, економічні, соціальні процеси в регіоні. Робота команди журналістів та редакційної колегії відбувається за власний рахунок. Подальше фінансування проекту передбачається за рахунок підтримки громади або інших громадських організацій. Підтримайте проект Павлоград.dp.ua!