Будинок по вул. Шевченка, в якому колись жив найвідоміший павлоградський меценат, почесний громадянин міста Яків Голубицький, зараз знаходиться в жахливому стані. В ньому не залишилося скла у вікнах, меблів, шпалер. Будівля наполовину згоріла всередині. Поступово вона стає притулком для наркоманів і безхатченків.
Читайте за темою: В історичній будівлі Павлограда знайдено мертвого безхатченка
Років 6 назад одна з кімнат будинку була заселена — в ній жила старенька пенсіонерка. Після її смерті будинок остаточно прийшов у занепад.
За словами начальника відділу архітектури та містобудування Олександра Сасика, будівлю не внесено до реєстру історичних пам’яток. На плані міста вона відмічена жовтим кольором як така, що представляє історичну цінність, але не є пам’яткою історії та архітектури і не охороняється Законом України.
«Здається, у будинку прописані люди, які не бажають виселятися», — припускає Тетяна Ведмідь, директор історико-краєзнавчого музею Павлограда.
Вона розповідає, що коли міською головою був Володимир Куклін, музей виходив з пропозицією влаштувати в будинку Голубицького творчу майстерню, музей православ’я і виставковий зал для Творчого об’єднання «Кольори».
ТО «Кольори» існує вже більше 20 років. Його учасники займаються рукоділлям, виставки цього Творчого об’єднання регулярно проводяться у приміщенні Павлоградського історико-краєзнавчого музею. Але, за словами Тетяни Ведмідь, це приміщення не дісталося музею, тому що в ньому були прописані жителі.
Такої ж версії дотримується і головний архітектор міста. Але, як вдалося вияснити Павлоград.dp.ua у паспортному столі «К-П-1», всі мешканці «будинку Голубицького» давно отримали інше житло і виписалися. Так чому історична будівля в центрі міста поступово перетворюється на руїни?
Павлоград.dp.ua отримав цікаві зображення проекту, який розробив Олександр Сасик. Такий вигляд мав би дім Голубицького, якби у ньому облаштували музейні і виставкові зали.