Депутати павлоградської міської ради задовольнили бажання представників громадськості працювати у виконавчому комітеті. Вони створили для них альтернативний виконком — громадський.
Таке рішення депутати прийняли 23 грудня, під час чергової сесії.
Питання введення до складу виконавчого комітету представників громадськості депутати бурхливо обговорювали на семінарах, депутатських комісіях. Вони детально заслуховували кожного претендента (таких було 6), починаючи від біографії і закінчуючи програмою розбудови міста.
Власне, питання було лише в кількості чоловік, що увійдуть до складу виконкому. Проте на сесії вирішили, що таких у виконкомі не буде жодного. Натомість, аби задовольнити бажання претендентів працювати у виконавчій владі, пішли по шляху створення ноу-хау — громадського комітету при міськвиконкомі.
«Такого органу ще не було в жодному місті. Громадський комітет— це альтернатива міськвиконкому. Це такий, можна сказати, громадський міськвиконком. Він матиме право бути присутнім на засіданнях міськвиконкому. Висувати питання на обговорення і контролювати діяльність офіційного міськвиконкому. На мою думку, у міськвиконкомі мають працювати лише фахівці із різних відділів міської ради», —прокоментувала створення такого органу заступник міського голови Аліса Рябова.
Тим часом права та обов’язки новоствореного комітету ще невідомі. Їх визначать на депутатській комісії по законності. Учасники ж громадського виконкому не в захваті від такої ідеї. Вони вважають, що у такий спосіб їх просто усунули від участі у роботі виконавчого комітету.
Зараз виконком павлоградської міської ради складається із 9 чоловік. Двоє із них, (Артур Мартотовицький та Леонід Шиман) на засіданнях міськвиконкому за останній рік не були жодного разу.