У нашій свідомості міцно оселилася асоціація: щоб вирішити якусь комунальну проблему, по-перше, потрібно пройти через скандал з причетними службами, а по-друге, витратити на це багато особистого часу. Людину неконфліктну і зайняту така перспектива зупиняє вже на стадії бажання змінити ситуацію на краще. Тому, проходячи повз відкритих люків, загиджених вулиць і зламаних дитячих майданчиків, ми махаємо рукою: «Немає часу і марно!»
Нещодавно у павлоградців з’явилася можливість боротися із комунальними негараздами, більш ефективно, «малою кров’ю» та ще й через Інтернет.
Для цього Павлоградська міська рада та Павлоградська агенція міського економічного розвитку підписали меморандум про співпрацю з Фондом Східна Європа, який реалізує проект «Відкрите місто» в 15 містах України. Підтримку проекту надає Фонд Ч.С.Мотта та енергетична компанія ДТЕК.
Основа проекту — інтерактивний сайт. Йому можна «вилити» душу і отримати вирішення озвученого питання. Але спочатку потрібно зробити кілька простих кроків:
- Зареєструватися на сайті www.opencity.in.ua.
- Вибрати місто, у якому ви живете.
- Вибрати рубрикупроблеми, про яку ви хочете повідомити, та описати її. До опису можна додати фото або відео.
- Відмітити проблему на карті міста.
- Пересвідчитись, що ваша проблема надіслана, і чекати на її виконання
Всі питання, які ставлять люди, перш за все потраплять до модератора, який пересвідчиться, що проблема реальна, перебуває в компетенції місцевої влади і не містить некоректних формулювань. Після цього проблема автоматично спрямовується у відповідний орган місцевої влади чи комунальне підприємство, що відповідає за її вирішення.
«Коли проблема вирішується, автор отримує повідомлення про це на свою електронну пошту, а всі інші побачать це на сайті. Якщо він не згодний, є можливість відкрити її повторно»
— розповідає модератор «Відкритого міста» Юрій Давидов.
Крім цього, проект «Відкрите місто» має ще одне важливе завдання.
«Цей сайт з одного боку виконує функцію суспільного контролю за роботою міської влади, а з іншого — дає змогу самим людям самоорганізуватися. Наприклад, з’явилася спільна для певної громади проблема, люди можуть об’єднатися, і не чекаючи чиєїсь допомоги, вирішити її власними силами»
— говорить Юрій Давидов.
Отож, якщо ви маєте активну життєву позицію, цей сайт для вас. Заходьте, пишіть і покращуйте життя у нашому місті.