За останній місяць до міста прибуло понад 500 переселенців.
На сьогодні в Павлограді офіційно зареєстровано понад 2 тис. переселенців зі східних областей України. Повідомили в Координаційному штабі міста по допомозі переселенцям та військовослужбовцям.
«До нас продовжують приїздити люди зі східних областей. Проте, їхня кількість, у порівнянні з літніми місяцями, значно зменшилась. Зараз поменшало тих, хто приїздить в нікуди. Люди спочатку телефонують, дізнаються чи можна влаштуватись на шахту чи іншу роботу, і приїздять уже цілеспрямовано, думаючи про те, де вони будуть жити та як заробляти на прожиття», — говорить координатор штабу Ірина Гребнєва.
Вона також додала, що місто не може більше забезпечити вимушених переселенців житлом, роботою, дитсадками. Серед 2 тис. переселенців 675 дітей. Із них 290 школярів, решта — діти дошкільного віку.
«Ми, звичайно, нікому не відмовляємо. І намагаємось допомогти, хоча б на перших порах. Але 2 тис. чоловік — для міста, то велика кількість. Скажімо, вся Житомирська область прийняла стільки ж переселенців. А тут одне місто», — говорить координатор штабу.
Чимало переселенців перебули тут деякий час і виїхали з міста. Хто повернувся назад додому, якщо там припинились бойові дії, хто поїхав до родичів в інші міста. Ті, хто не встигли виїхати влітку, залишаться зимувати в Павлограді. Адже вся інфраструктура в містах, де велись бойові дії, зруйнована.
Серйозною проблемою є забезпечення переселенців житлом. На даний час всі вони проживають в гуртожитках, дехто у знайомих чи родичів. В Координаційному штабі сподіваються, що ситуацію значно покращить будівництво модульного житла. Як ми уже повідомляли, збудувати таке житло в Павлограді плануютьдо 20 грудня (див.«В Павлограді для переселенців німці збудують модульне житло”). Кого в першу чергу заселятимуть в модульні будинки, в Координаційному штабі поки що не знають