Відкритий IX фестиваль шахтарської та авторської пісні пройшов минулими вихідними (16-17 серпня) в Центрі культури та дозвілля «Мир» Павлограда.
Фестиваль проводиться в нашому місті уже 9-й рік поспіль. Питання проведення цьогорічного фестивалю довгий час залишалось відкритим. Організатори довго думали чи правильно буде проводити фестиваль, коли в країні ідуть бойові дії, гинуть люди.
«Для нас була дуже велика дилема , поводити фестиваль чи не проводити. Для мене вирішальним стало те, що ми до цих пір пам’ятаємо і співаємо пісні , написані в суворі воєнні роки. Ми знаємо симфонію, написану в блокадному Ленінграді .Творчі люди бачать ті фарби, котрих не видно у повсякденному житті.І назло всім ворогам,котрі хочуть роз’єднати Україну, хочуть прийти до нас і зробити тут незрозуміло яку країну, нам потрібно поводити такі фестивалі, щоб показати, що ми всі разом , що Україна неподільна між Донбасом, Центром та Заходом. Це одна країна і ми не хочемо жити під чиюсь диктовку. Ми всі з вами уже перемогли, тому що фестиваль відбувся»,- сказав Генеральний директор «ДТЕК Павлоградвугілля» Сергій Воронін під час відкриття фестивалю.
На фестиваль приїхали учасники із Харкова, Донецької та Дніпропетровської областей . Проте, не всі бажаючі, зокрема із міст Донецької області , де точаться бої, змогли добратись до Павлограда. А тому надіслали відеозвернення до всіх учасників фестивалю із найкращими побажаннями миру та добра.
Хвилиною мовчання всі присутні на фестивалі (на сцені зі свічками в руках, в залі стоячи) вшанували пам’ять загиблих на Сході країни.
Звучали пісні про шахтарів, для шахтарів, про життя та смерть, війну та мир.
В цілому, фестиваль був присв’ячений єдності української землі.
«Цей фестиваль відрізнявся від попередніх загальною атмосферою патріотизму та духовності»,- відзначила постійний член журі фестивалю шахтарської пісні Олена Ткач.
Всі учасники фестивалю отримали дипломи та пам’ятні статуетки. Переможці в різних номінаціях – грамоти та подарунки.