Нарікань на те, що пожежники приїздять на місце пожежі не надто швидко, в Павлограді можна почути досить часто. Пожежники ж кажуть, що інколи вони дійсно приїздять на виклик про пожежу не надто швидко і на те є причини незалежні від них.
На підтвердження цього пропонують журналістам проїхатись разом із ними у пожежній машині і спробувати швидко проїхати на умовне місце виклику.
На такий експеримент журналісти погоджуються. Сідаємо у пожежний автомобіль і їдемо по вул. К.Маркса. Вмикаємо пожежну сирену і дивимось на реакцію водіїв автотранспорту, що рухаються попереду. У цьому випадку водії мають звільнити проїзд для пожежного транспорту, зайнявши крайню праву смугу руху. Легковики реагують швидко. Проте, пожежники розповідають що так буває не завжди.
«Інколи водії гучно вмикають музику в салоні і не чують сирени пожежного автомобіля, а інколи просто вважають себе занадто «крутими», аби пропускати пожежний автомобіль», – розповідають пожежники.
Їдемо далі. По пішохідному переходу рухається жінка. Іде надто повільно, розмовляючи по мобільному телефону і нітрохи не пришвидшує кроку, побачивши пожежний автомобіль. Зупиняємось, чекаємо.
Далі повертаємо на вул. Горького в сторону центрального ринка. Ледве втискуємось , аби проїхати між двома рядами легковиків, що стоять по обидві сторони дороги. А далі проїхати взагалі неможливо – зліва на дорозі цистерна із водою. Незадоволена жінка, що стоїть біля «водовозки» , щось махає нам руками, мовляв «і куди ви … їдете» . Зупиняємось і чекаємо. Проїхати неможливо ні назад, ні вперед, ні вліво, ні вправо. Водій «водовозки» нарешті вирішує пропустити пожежників і проїжджає трохи вперед.
«Це ще добре, що водій виявився на місці. А то буває, що автомобілі залишають і самі кудись ідуть. Доводиться шукати водія, або чекати доки він прийде. А тим часом десь пожежа,люди чекають на порятунок», – розповідають рятувальники.
Тут же, на Горького знаходяться гідранти, із котрих пожежники мають набирати воду. Проте, на люках стоять автівки . Адже на Горького в районі центрального ринку автівки стоять постійно. Рятувальники кажуть , що із цим питанням не раз звертались в різні інстанції, проте проблема не вирішена.
– А якщо раптом пожежа на центральному ринку, що робити тоді ? – запитуємо у пожежників.
– Ми готові реагувати на будь-які ситуації, проте оперативно потрапити туди буде вкрай проблематично.
Повертаємось назад у пожежну частину. По дорозі рятувальники розповідають, що нерідко проблематично буває і під’їхати до багатоповерхівки – люди перегороджують в’їзд у двір будинку, аби там не їздили постійно автівки. Пояснюють це тим, що у дворах граються діти і вони хвилюються за їх безпеку, не задумуючись про те, що у разі небезпеки , пожежники не зможуть прийти вчасно на допомогу.
Так що, інколи рятувальники можуть не приїхати вчасно не тому, що не хочуть, а тому що не можуть. І причиною тому, говорячи мовою пожежників, є людський фактор – наша байдужість, необдуманість а чи традиційне «якось буде».