Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області занепокоєне нещасними випадками на воді, які спостерігаються під час літнього періоду.
Із настанням купального сезону на пляжах Дніпропетровської області в повну готовність приведені аварійно-рятувальні сили та засоби, створені відомчі рятувальні пости, організовано постійне чергування рятувальників та волонтерів. Місця, що відведені під офіційно відкриті пляжі, обладнані відповідним чином з урахуванням вимог безпечного відпочинку людей біля води.
Однак, навіть в умовах повної бойової готовності, із травня 2014 року на водоймах Дніпропетровської області втратили життя 23 особи, в тому числі двоє дітей, врятовано п’ятнадцять людей.
На щастя, в Павлограді та районі із початку 2014 року не зареєстровано жодного випадку загибелі людей на воді. Повідомив заступник начальника управління за надзвичайними ситуаціями Павлограда та району Олександр Матяш.
В минулому році в зоні обслуговування павлоградської ДСНС сталось 13 нещасних випадків на воді. Із них 8 – в Павлограді, 4 – в Павлоградському районі та 1- у Тернівці.
В Павлограді найбільше трагічних випадків на воді трапляються в місцях не обладнаних для відпочинку та купання – район Першотравневого парку та район залізничного мосту через річку «Самара».
Єдине офіційне місце в Павлограді , де можна купатись – це пляж , що у парку Першого Травня. Пляж перевірений, розчищене дно річки, установлені питні фонтанчики, санстанцією взяті проби води із річки. На пляжі чергують рятувальники та медпрацівники. Постійно проводяться рейдові перевірки. Поки-що по пляжу проблем немає. Кажуть рятувальники. На всіх інших водних об’єктах в місті купатись заборонено.
Рятувальники відзначають, що більшість нещасних випадків на воді трапляються через купання в необладнаних місцях, купання у нетверезому стані, порушення правил безпечної поведінки на воді та неуважності батьків, котрі відпочивають біля водойми із дітьми.