«Нам до їхньої медицини дуже далеко. Досягти їх рівня ми зможемо років через 100»
– говорить лікар-терапевт, координатор телемедичного кабінету 4-ї міської лікарні Максим Фадєєв . Нещодавно він повернуся із Америки, де перебував в рамках програми по обміну досвідом у сфері телемедицини.
Мета програми: подивитись як працює проект по телемедицині в Америці , перейняти їх досвід і спробувати впроваджувати його у себе.
«Ми морально готові до впровадження у нас їх методів роботи, але реально зробити це не дозволяє низький рівень нашої матеріально-технічної бази . У нас зараз телемедицина на рівні ентузіазма і волонтерства»
, – розповідає Максим Фадєєв.
В Америці ж без сучасних комп’ютерних технологій медицину уявити важко. Наприклад, хворий може зв’язатись безпосередньо із лікарем за допомогою інтернету, веб-камери , розповісти йому про свої проблеми. Спілкування лікар-пацієнт відбувається на більш довірливому рівні ( як зі священником).
Медицина там в цілому, як розповів Максим Фадєєв, працює зовсім по-іншому, в іншій системі, на значно вищому рівні. Із декотрими діагнозами у нас би люди прожили років 2-3. А у них – до глибокої старості.
Велика кількість там медичних спеціалістів вузького профілю. Наприклад, у спеціальному коледжі навчають як надавати медичну допомогу дома. Це школа здоров’я та фізичної терапії. Є спеціальний центр по догляду за дітьми. Там організований безкоштовний дитсадок для дітей, із назаможніх родин , що мають вади у здоров’ї. В дитсадку перебувають діти від півроку до 12 років. Медичне спостереження за ними ведеться теж за допомогою комп’ютерних технологій. У цьому випадку, відпадає потреба вести дітей до лікаря. Все робить комп’ютер. Є окрема програма по здоров’ю людей похилого віку. Вся інформація про хворого отримується теж за допомогою сучасних технологій.
Медицина там платна, страхова. За рахунок цього і відбувається її розвиток швидким темпами. Безкоштовна лише невідкладна допомога.
Середня тривалість життя в Америці 80 років. На пенсію ідуть у 65-67 років. Чимало людей у похилому віці ведуть активний спосіб життя.
Максим Фадєєв також розповів, що зараз в Америці бути здоровим модно. Дуже часто можна побачити як хтось бігає. І в рідких місцях можна побачити, що хтось палить. Спиртне ж продається лише на околицях чи за межами міста.
Але і у них не без проблем. Глобальною проблемою для американців – є ожиріння. Дуже розвинена мережа закладів громадського харчування. Дома , практино, ніхто нічого не готує.
«Американці їдять дуже багато. Таке враження, що постійно щось жують і запивають газованими напоями»
, – розповідає Максим Фадєєв. Але разом із тим, чимало різних фітнес-клубів, спортзалів.
А ще , як розповів лікар-терапевт, для українців було дивним, що там ніхто ніде не роззувається, бо на вулиці практично нема бруду. Здивувала також і їхня привітність.
«Було таке враження, що ми були в колі друзів, котрих знаємо давно»
, – розповідає Максим Фадєєв.
А ще у них немає заборів між приватними будинками і вони не розуміють навіщо пристьогувати велосипед. Дивні вони, ці американці…..